| dsada a întrebat:

Hey! am o problema.de 5 luni stau cu un baiat ( el 15 ani eu 12 ) ne vedem o data la 1-2 saptamana, tine relatia chiar daca e la distanta.La inceput nu stia nimeni de noi numa sora lui ( tot 12 ani are ). el sta chiar vecin langa tusa mea iar cand mergem la ea in vizita eu merg la el, intru-n timp a aflat si tuscamea si a spus ca nu va zice nimanui. dupa ceva tim de la sora lui au aflat parinti prietenului meu, nu au avut nimic in potriva. acum 2 zile cand m-am trezit o vent mama in camera mea si o inceput sa tipe la mine ca dc stau cu acel baiat, ca dc l-am pupat si ca dc m-am urcat pe el. i-am explicat asa mai pe ocolite. Defapt mama a aflat pentru ca i-a zis tusamea nu stiu din ce motiv, mama mi-a zis ca dc l-am lasat sa se urce pe mine si sa ma sarute, dar de fapt nimeni nu stia de treaba ast decat eu, pr meu si sorasa.Eu cred ca sorasa i-a zis la tusamea ce fac cu el.Mama mi-a zis sa nu mai vb asa mult cu el pe mess, sa nu il mai sarut, mi-a zis ca nu ma va mai duce la el pentru ca tusamea a mintito ca maicasa pr meu vrea sa ii zica la tata si ca e suparata pe mine dar nu e asa pentru ca maicasa ma iubeste ca pe propia fiica. Intro seara vb cu el pe mess si din 5 in 5 min tot venea mama sa vada daca vb cu el si ce vb cu el dar eu inchideam messu.Nu stiu ce sa mai fac nu intelege ca ne iubim adica tinem unu la altu.Prietenul meu mi zis ca daca ar fi sa ne despartim va astepta pana am eu vreo 17-18 ani si sa vim impreuna iarasi. deci ce sa fac si ce sa ii zic la maicamea sa ma lase in pace safiu cu el?

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Si daca ii zici ce crezi ca rezolvi? Asa am procedat si eu si mi-a facut exact aceleasi fete, ba chiar mai mult.Si nu i'am mai zis nimic si gata.

| gigiro a răspuns:

Trimite-o pe mama la scoala in locul tau(poate invata sa scrie mai corect decat tine) si tu poti sa faci de toate.inclusiv copii. Numai ca ai grija, trebuie s-o inlocuiesti in toate pe mama ta. Sincera sa fiu, ma ingrozesti! Doar la popoarele tribale se pune problema asa cum o pui tu, cu diferenta ca ei nu au unde se duce la scoala.

| Monica a răspuns:

În situaţia asta am fost şi eu. E normal pentru că mama ta îţi vrea doar binele.Nicidecum nu-ţi vrea răul.Chiar dacă momentan nu o înţelegi, când vei avea un copil îţi vei da seama că mama ta a avut dreptate în totalitate.
Ar trebui să porţi o discuţie cu ea. La fel am făcut şi eu. Spune-i că e prima dată când simţi ceva pentru el. E mama ta. Poţi avea încredere în ea, chiar dacă pare mai dură. Explică-i că nu faci nimic rău cu el.Sunteţi doar doi copii, până la urmă. Nu cred că dânsa nu a fost îndrăgostită când a fost de vârsta ta!

| Paula007 a răspuns:

Noi nu vrem sa-ti distrugem povestea de iubire, dar chiar ar trebui sa vorbesti serios despre asta cu mama ta. ea a avut candva 12 ani. tu inca nu ai ajuns la varsta si experienta ei.ni se pare ca parintii sunt cei care distrug cele mai frumoase vise, planuri, dar ei de fapt sunt obiectivi si capabili sa descopere orice intentie ascunsa/risc major/ pericol la siguranta noastra si de cele mai multe ori ne vor doar binele.in acest caz, el este mai vinovat decat tine. tu inca inveti gramatica limbii romane, el probabil ajunge la liceu ( daca nu a ajuns deja ). risti sa iesi cu inima franta. in cel mai rau caz, cand toti vor fi impotriva relatiei voastre si totul e o drama, gandeste-te ca nu va fi nici prima nici ultima data cand asta se va intampla. poate ar trebui sa va despartiti si sa va intalniti cand vei avea 17-18 ani. sa vezi atunci ce simti/gandesti/scrii happy

succes

| Ciresikaaa a răspuns:

Poate ca nu il vede asa bine pe acel baiat, nu stiu intreab-o de ce nu vrea sa fi cu el. bafta!

| BlackHorse a răspuns:

Exact asa e si cazul meu... aceeasi varsta... relatie la distanta. Mama prietenei mele nu vrea sa auda de prieten mai ales asa de mare deoarece se gandeste la prostii. Si eu am propus sa ramanem in umbra pana ce are vreo 15 ani, fiind suficient de mare pentru o relatie. Altfel nu vad cum. O sa te tin la curect. In caz ca reusim noi sa rezolvam cumva, te anunt si vom vedea cum va fi happy. Bafta si sper sa iasa bine la amandoi.

| seby8873 a răspuns:

Ei bine, situatia e cam dificila ce e drept dar se poate trai si asa. Acum nu vreau sa fiu eu cel rau sa fiu de partea mamei tale. Chestie e ca tu il placi asta e clar pentru mine, mama ta nu mai vrea sa fi cu el, mama lui pe tine te accepta, te place, te agreeaza, dupa cum ai zis esti ca o fiica pentru ea. Poate ca (nu zic 100%, dar) ar iesi ceva daca sar intalni cele 2 mame, (ma intreb ce s-ar intampla). Poate nu va iesi bine, e doar o opinie. Incearca sa vorbesti cu cea mai buna prietena a ta despre asta. Al doilea lucru(sau alt lucru) pe care ai putea sa il faci e sa va intalniti in alte locuri, in afara de apropierea casei tale sau a lui. Sau incearca sa vorbesti cu mama ta, dar intr-un fel daca si tu stai sa te gandesti poate ca isi face griji, isi pune intrebari de genu "Oare de ce sta cu baiatu ala pentru ca e asa de tanara". Oricum relatia la distanta nu rezista mult dar si daca rezista dupa un timp se va termina deoarece totul are un sfarsit. Succes

| andreea_4134 a răspuns:

Spune-i ca ai 12 ani si e normal de la varsta asta sa ai un prieten, spune-i ca tu iliubesti pe el, si el te iubeste... Spune-i si ce ti-a zis el ca daca v-ati despartii te va astepta pana la varsta de 17 ani, spune-i ca, daca te v-a lasa sa fi cu el, vei fi sincera cu ea si asigur-o ca nu ve-ti intretine relatii sexuale(cred ca asta e motivul care nu vrea sa fiti impreuna)

| dsada explică:

Cand m-am urcat pe el si el pe m era doar ca se ne sarutam nu sex

| Simoni a răspuns:

yawn. interesant.

a trebuit sa stau 10 min la un cuvant sa il descifrez. da ma rog`. laughing

du-te la scoala. la 12 ani nu e iubire fetitzo. si nu-l imi lasa sa se urce pe tine. poate iti intra vreo ceva in putzulik laughing)

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Sti, si eu am fost cu o fata de 16 ani (eu am 14) si maicamea me certa intruna ca dc satu la ea dc ne sarutam dc iesim in oras si eu i-am explicat ca ar trebui sa ma si eu o iubita si mama m-a lasat intr-un finas sa vad cum e sa ai iubita eu zic ca ar fi bine sa ii spui si maicati la fe : sa ii spui ca vrei sa vezi cu me la m mine a mers!

| AndreeaaaaX a răspuns:

Mie lene sa citesc atatarolling on the floor

Asa e cum spui tulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... spune-i ca este ff normal si ca daca intrece masura ii dai niste palme de nu se vede, frumoaso, nimeni sa nu se urce pe tine pana ai 18 anilaughing zii lu maikata ca ai gresit si ti pare rawchatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Art. 198 Cod penal. "Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex care nu a împlinit vârsta de 15 ani se pedepseste cu închisoare de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi."

Eu as zice ca poti sa-i faci niste vizite pe la puscarie. Poate mai gasesti niste gagii pe acolo.
Sau poti asculta de parinti.
Ciao!