| Balanica12 a întrebat:

Hey! Am o problema de relatie sa zic asa... cei care vor sa ma ajute o sa aiba de citit laughing

Nici nu stiu cu ce sa incep... e o tipa, superba, frumoasa, atat fizic cat si psihic Totul a inceput acum 2 ani, 2 sau mai mult ani din viata mea in care am alergat dupa ea si pnm destul de trist pentru ca intr-un sfarsit nu am realizat nimic.

Am fost intr-un grup si na noi doi am avut un alt mod de comunicare fata de ceilalti usor, usor grupul s-a destramat, dar nu de tot

Eu i-am facut un mic cadou referitor la amintirile impreuna si toate bune si frumoase pana aici. In tot acest timp ea avea un iubit de o bucata buna de timp Vine vara iar ea se duce cu el la mare distanta la munca, sigur dupa ce avem noi o mica intalnire si ea imi spune asta Pentru mine a venit ca un soc! Si dupa ce am auzit ce mi-a spus, in gandul meu au venit tot felul de chestii. Dupa asta n-am mai vorbit deloc cu ea si eram super dezamagit de tot Aici apare depresia ca sa zic asa, pentru prima data am inteles ca poti sa vezi o persoana in alte persoane si toate gesturile si rasul si parul, mersul, mirosul il poti regasi in alte persoane chiar si in barbati. Pentru prima data am inteles de ce HALK se imoaie cand o vede pe tipa aia... si ca poti vedea pragul abia atunci cand dai cu capul de tocul usii. Cea mai grea vara si cea mai trista din viata mea.Ii vedeam prietenii ei, imi amintea de ea, o vedeam in alte persoane, din nou ea. Am avut noroc sa zicem cu munca in domeniul turismului. Am avut contact cu oamenii si in loc sa-mi fie mai bine mi-a fost mult, mult mai rau

Dupa o vara de seceta sentimentala si dupa ce mi-am schimbat job-ul pentru ca acolo era depresia ce-a mai mare Intr-o seara intru pe Facebook si vad o poza, automat mi-am dat seama ca sufera nu stiu cum, dar asa era

Peste 2 zile dupa ce am vazut poza aia, am primit un mesaj Hey! ce mai faci tu? dupa o conversatie scurata ne vedem fiecare de treaba

Ei bine peste 3-4 saptamani o invit sa iesim la un chico laughing Aici supriza! Ea imi spune ca-i singura si ca nu mai e cu ala, dar mi-a spus intr-un mod asa... ca si cand ( ia-ma) laughing Dandu-mi seama de asta m-am gandit sa ma mai joc asa putin. Prima intalnire a fost epica, adica am data bine Singurul lucru a fost ca nu am vrut sa o sarut din prima intalnire. Intre timp am mai avut pauze avand aceste pauze mi-am dat seama ca ea se schimba foarte repede si eu nu bat pasul cu ea Am mai avut multe intalniri, mi-a dat de inteles de multe ori ca ma vrea, si eu am facut acelasi lucru. Singura prostie a fost ca am intarziat cu sarutul. Doar ca am obeservat ca ea nu e ceea ce se arata si ca minte, nu se tine de cuvant, spune ca face ceva si de fapt face altceva. Inainte parca ma respecata, dar acum imi vorbeste asa flegmatic gen, dar tot imi da semne ca ma vrea

Am mai avut intalniri, destule pot sa spun si n-am reusit sa o sarut pentru ca (habar nu am)

Imi tot spune-a ca se dau baietii la ea si e foarte cautata si ca ea s-a vazut acolo, si acolo, la asteptat acolo pe ala si ca vorbea cu el probabil pentru ca ( Ba e posibil sa ma pierzi ) zic eu, etc

Imi spunea ca vrea sa experimenteze si ca vrea sa vada cum e asa, asa

Moment in care m-a luat plictiseala si cred ca a obesrvat asta, dupa nu-i mai dade-am importanta Si printr-e cuvinte/povesti imi arunca( Acorda-mi atentie
), (Pupa-ma) eu am facut pe prostul

Am tinut'o ceva timp asa

Dupa vine o pauza destul de mare intre noi. Intre timp eu la munca vad o tipa super misto, cu acelasi par, acelasi corp. doar ca nu era ea, era o alta tipa care se apropia foarte mult de aspectul ei Ei bine nu trece mult si eu ma combin cu tipa asta doar pentru ca imi amintea de ea. Sigur relatia s-a dus tipa era la bucale pentru ca era la facultate eu nu aveam timp de nimic, iar ea venea la mine la munca sa ne vedem pentru ca eu nu aveam cum, lucram zi de zi Imi pare rau de ea era o femeie in toata firea si foarte inteligenta fata de marea mea iubire. Ironia sortii face ca si tipa asta la gasit pe fostul in mine si doar pentru asta a stat, dupa ce am ajuns la un comun acord ca nu va tine relatia, ne despartim Toate bune si frumoase vine ziua de nastere a marii mele iubirii dupa apar acolo si parea ca ii era foarte dor

Ei bine dupa ce am plecat de acolo a urmat pauza asta si mai mare Ea deja vorbea cu unu de la mama dracu, iar eu trebuia sa merg intr-un oras unde era si fosta mea

Inainte sa plec ea imi spune ( Ma! tu nu cumva pleci la aia?) Eu i-am spus ca Nu! Si sincer eu am plecat in alt oras pentru a castiga bani si pentru a ma dezvolta din punct de vedere profesional

De aici incolo se destrama tot, nu mai vorbim, imi e dor de ea si na Nu stiu ce sa mai fac, ultima data cand am vorbit eram foarte sec cu ea.

Un alt semn misto e ca ma prezentat parintilor ei si dupa mi-a spus ca mama ei ma place happy

Si aici vine din nou un tsunami foarte mare si eu singurl de pe plaja depresia ma loveste si ma face sa nu ma mai simt eu, nu ma mai regasesc

Nu stiu ce sa mai fac daca o bag in seama sigur raspunde, dar oare o fii bine daca ma intorc Daca era sa fie nu s-ar fi intamplat ceva pana acum? Simt ca s-a jucat cu mine, si sincer am cheltuit multi banii si mult timp Intr-o zi imi spune un domn batran cat timp mai ai de gand sa stai in astia 2 ani?

Imi pare foarte rau ca nu s-a intamplat ceva, de fel sunt extrem de ambitios si nu las nimic sa nu iasa cum vreau eu O vreau, dar nu o vreau

nu stiu ce sa fac, tocmai de asta vreau sa aud niste sfaturi, ideii, etc

Ce stiu este ca in cazul in care eu ma combin cu ea, relatia nu va tine foarte mult

Dar ce stiu mai bine este ca o sa-mi para foarte rau ca nu am actionat la timp. Mare-i zicala Ceea ce nu traiesti la timp, nu vei trai nici-o data

Acum in momentul de fata incerc sa gandesc la rece, ma sfatuiesc cu tovarasii si beau multa vodka Degeaba stau, degeaba imi spune unul si altul sultii ca sa zic asa e ceva gen Multi ma tratea-za cu caldura, dar mie imi este foarte frig

Sincer nu stiu care este realitatea, nu mai gandesc la rece, o caut pe ea in alte persoane si nu mai traiesc momentul Ma gandesc 25 din 24 de ore la ea Ea e femeie are zeci de mii de avantaje fata de mine, nu spun ca eu nu am, dar nu stiu ce sa fac Am gresit recunosc pentru ca trebuia sa fac primul pas, nasol e ca nu mii s-a intamplat ceea ce mii s-a intamplat cu ea Adica fricire maxima si atunci cand esti cu ea totul e genial si nimic nu e nasol Am stat mult dupa curul ei si cred ca eu renunt si altul o castiga De multe ori m-am simtit ca eu o plimb si altul isi face treaba de barbat Va rog, nu stiu, spunet-mi ce sa fac? Dau cate funde vrei, dar Ajutati-ma Nu am semne de puctuatie pentru ca nu m-a lasat robotelul de pe TPU laughing)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, daca fata asta simtea cat de putin pentru tine, era demult a ta, dar, se intoarce la tine, doar cand este singura, ca sa profite de tine, nu pentru ca ar tine la tine sau ar avea ceva sentimente pentru tine.
Din punctul meu de vedere, nu ramane decat o pitipoanca frumusica si fara creier, care va pleca intotdaeuna dupa unul si altul, probabil care promit mai mult si mai bine, dar niciodata nu va fi a ta, pentru ca nu da 2 bani pe tine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite ca am avut rabdare sa citesc tot ce ai scris i nu pot sa-ti spun decat ca, sunt extremd e dezamagita, mai ales duap ce mi-ai povestit cat te-a cautat si cat a asteptat sa o saruti samd.
Dupa toate descrierea ta, am dedus ca este o tipa acre arata bine, dar nu are pic de creier, dat fiind actiunile ei precedente, plecatul cu alt barbat, intorsul acasa si jucatul cu tine samd.
Sincer, nu cred ca ai pierdut nimic cu pitipoanca asta, pentru ca sincer, nu-i decat o pitipoanca, fara pic de creier.
Te vad baiat decent si te sfatuiesc sa iti stregi lacrimile si sa nu mai bocesti dupa cine nu trebuei, ca nu ai pierdut nimic, dimpotriva, cred ca cineva acolo sus te iubeste si vrea sa nu fii al acestei pitzi, pentru ca meriti ceva mai bun!
Hai, iesi afara, cauat-ti o fata frumoasa, dar fara sa o cauti pe fost in ea, ca-i doar o himera de prost gust.
Trezeste-te la realitate si uita de obsesia de pana acum, ce dumnezeu, ai mai crescut si ar trebui sa folosesti si capul de pe umeri!

| Balanica12 explică (pentru Violleta2022):

Iti multumesc pentru timpul acordat! Iti dau mare dreptate si clar nu o sa o caut, doar ca imi e greu sa trec peste si sa accept faptul ca s-a dus. Timpul le rezolva pe toate cu conditia de a accepta situatia data. Singurul lucru de care imi pare rau este ca am pierdut 2 ani si ceva cu ea, multi bani, si sanse de a ajunge cu o treapta mai sus decat trebuie. Esti a 3-4 persoana care-mi spune sa o las si sa nu mai stau in astia 2 ani si mai mult ca sigur asta o sa si fac, dar imi trebuie timp pentru ami reface ranile... Iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat! Si inca o intrebare, cum sa dau mai bine de realitate?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Balanica12):

Baiete, daca fata asta simtea cat de putin pentru tine, era demult a ta, dar, se intoarce la tine, doar cand este singura, ca sa profite de tine, nu pentru ca ar tine la tine sau ar avea ceva sentimente pentru tine.
Din punctul meu de vedere, nu ramane decat o pitipoanca frumusica si fara creier, care va pleca intotdaeuna dupa unul si altul, probabil care promit mai mult si mai bine, dar niciodata nu va fi a ta, pentru ca nu da 2 bani pe tine.

| Balanica12 explică:

Hey! Am o problema de relatie sa zic asa... cei care vor sa ma ajute o sa aiba de citit laughing

Nici nu stiu cu ce sa incep... e o tipa, superba, frumoasa, atat fizic cat si psihic Totul a inceput acum 2 ani, 2 sau mai mult ani din viata mea in care am alergat dupa ea si pnm destul de trist pentru ca intr-un sfarsit nu am realizat nimic.

Am fost intr-un grup si na noi doi am avut un alt mod de comunicare fata de ceilalti usor, usor grupul s-a destramat, dar nu de tot

Eu i-am facut un mic cadou referitor la amintirile impreuna si toate bune si frumoase pana aici. In tot acest timp ea avea un iubit de o bucata buna de timp Vine vara iar ea se duce cu el la mare distanta la munca, sigur dupa ce avem noi o mica intalnire si ea imi spune asta Pentru mine a venit ca un soc! Si dupa ce am auzit ce mi-a spus, in gandul meu au venit tot felul de chestii. Dupa asta n-am mai vorbit deloc cu ea si eram super dezamagit de tot Aici apare depresia ca sa zic asa, pentru prima data am inteles ca poti sa vezi o persoana in alte persoane si toate gesturile si rasul si parul, mersul, mirosul il poti regasi in alte persoane chiar si in barbati. Pentru prima data am inteles de ce HALK se imoaie cand o vede pe tipa aia... si ca poti vedea pragul abia atunci cand dai cu capul de tocul usii. Cea mai grea vara si cea mai trista din viata mea.Ii vedeam prietenii ei, imi amintea de ea, o vedeam in alte persoane, din nou ea. Am avut noroc sa zicem cu munca in domeniul turismului. Am avut contact cu oamenii si in loc sa-mi fie mai bine mi-a fost mult, mult mai rau

Dupa o vara de seceta sentimentala si dupa ce mi-am schimbat job-ul pentru ca acolo era depresia ce-a mai mare Intr-o seara intru pe Facebook si vad o poza, automat mi-am dat seama ca sufera nu stiu cum, dar asa era

Peste 2 zile dupa ce am vazut poza aia, am primit un mesaj Hey! ce mai faci tu? dupa o conversatie scurata ne vedem fiecare de treaba

Ei bine peste 3-4 saptamani o invit sa iesim la un chico laughing Aici supriza! Ea imi spune ca-i singura si ca nu mai e cu ala, dar mi-a spus intr-un mod asa... ca si cand ( ia-ma) laughing Dandu-mi seama de asta m-am gandit sa ma mai joc asa putin. Prima intalnire a fost epica, adica am data bine Singurul lucru a fost ca nu am vrut sa o sarut din prima intalnire. Intre timp am mai avut pauze avand aceste pauze mi-am dat seama ca ea se schimba foarte repede si eu nu bat pasul cu ea Am mai avut multe intalniri, mi-a dat de inteles de multe ori ca ma vrea, si eu am facut acelasi lucru. Singura prostie a fost ca am intarziat cu sarutul. Doar ca am obeservat ca ea nu e ceea ce se arata si ca minte, nu se tine de cuvant, spune ca face ceva si de fapt face altceva. Inainte parca ma respecata, dar acum imi vorbeste asa flegmatic gen, dar tot imi da semne ca ma vrea

Am mai avut intalniri, destule pot sa spun si n-am reusit sa o sarut pentru ca (habar nu am)

Imi tot spune-a ca se dau baietii la ea si e foarte cautata si ca ea s-a vazut acolo, si acolo, la asteptat acolo pe ala si ca vorbea cu el probabil pentru ca ( Ba e posibil sa ma pierzi ) zic eu, etc

Imi spunea ca vrea sa experimenteze si ca vrea sa vada cum e asa, asa

Moment in care m-a luat plictiseala si cred ca a obesrvat asta, dupa nu-i mai dade-am importanta Si printr-e cuvinte/povesti imi arunca( Acorda-mi atentie

), (Pupa-ma) eu am facut pe prostul

Am tinut'o ceva timp asa

Dupa vine o pauza destul de mare intre noi. Intre timp eu la munca vad o tipa super misto, cu acelasi par, acelasi corp. doar ca nu era ea, era o alta tipa care se apropia foarte mult de aspectul ei Ei bine nu trece mult si eu ma combin cu tipa asta doar pentru ca imi amintea de ea. Sigur relatia s-a dus tipa era la bucale pentru ca era la facultate eu nu aveam timp de nimic, iar ea venea la mine la munca sa ne vedem pentru ca eu nu aveam cum, lucram zi de zi Imi pare rau de ea era o femeie in toata firea si foarte inteligenta fata de marea mea iubire. Ironia sortii face ca si tipa asta la gasit pe fostul in mine si doar pentru asta a stat, dupa ce am ajuns la un comun acord ca nu va tine relatia, ne despartim Toate bune si frumoase vine ziua de nastere a marii mele iubirii dupa apar acolo si parea ca ii era foarte dor

Ei bine dupa ce am plecat de acolo a urmat pauza asta si mai mare Ea deja vorbea cu unu de la mama dracu, iar eu trebuia sa merg intr-un oras unde era si fosta mea

Inainte sa plec ea imi spune ( Ma! tu nu cumva pleci la aia?) Eu i-am spus ca Nu! Si sincer eu am plecat in alt oras pentru a castiga bani si pentru a ma dezvolta din punct de vedere profesional

De aici incolo se destrama tot, nu mai vorbim, imi e dor de ea si na Nu stiu ce sa mai fac, ultima data cand am vorbit eram foarte sec cu ea.

Un alt semn misto e ca ma prezentat parintilor ei si dupa mi-a spus ca mama ei ma place happy

Si aici vine din nou un tsunami foarte mare si eu singurl de pe plaja depresia ma loveste si ma face sa nu ma mai simt eu, nu ma mai regasesc

Nu stiu ce sa mai fac daca o bag in seama sigur raspunde, dar oare o fii bine daca ma intorc Daca era sa fie nu s-ar fi intamplat ceva pana acum? Simt ca s-a jucat cu mine, si sincer am cheltuit multi banii si mult timp Intr-o zi imi spune un domn batran cat timp mai ai de gand sa stai in astia 2 ani?

Imi pare foarte rau ca nu s-a intamplat ceva, de fel sunt extrem de ambitios si nu las nimic sa nu iasa cum vreau eu O vreau, dar nu o vreau

nu stiu ce sa fac, tocmai de asta vreau sa aud niste sfaturi, ideii, etc

Ce stiu este ca in cazul in care eu ma combin cu ea, relatia nu va tine foarte mult

Dar ce stiu mai bine este ca o sa-mi para foarte rau ca nu am actionat la timp. Mare-i zicala Ceea ce nu traiesti la timp, nu vei trai nici-o data

Acum in momentul de fata incerc sa gandesc la rece, ma sfatuiesc cu tovarasii si beau multa vodka Degeaba stau, degeaba imi spune unul si altul sultii ca sa zic asa e ceva gen Multi ma tratea-za cu caldura, dar mie imi este foarte frig

Sincer nu stiu care este realitatea, nu mai gandesc la rece, o caut pe ea in alte persoane si nu mai traiesc momentul Ma gandesc 25 din 24 de ore la ea Ea e femeie are zeci de mii de avantaje fata de mine, nu spun ca eu nu am, dar nu stiu ce sa fac Am gresit recunosc pentru ca trebuia sa fac primul pas, nasol e ca nu mii s-a intamplat ceea ce mii s-a intamplat cu ea Adica fricire maxima si atunci cand esti cu ea totul e genial si nimic nu e nasol Am stat mult dupa curul ei si cred ca eu renunt si altul o castiga De multe ori m-am simtit ca eu o plimb si altul isi face treaba de barbat Va rog, nu stiu, spunet-mi ce sa fac? Dau cate funde vrei, dar Ajutati-ma Nu am semne de puctuatie pentru ca nu m-a lasat robotelul de pe TPU. Ce ati face daca ati fi in locul meu. V-ati intoarce din drum, ati face ceva pentru ati salva esecul? Stiu ca am gresit si ca ea este dezamagita de faptul ca nu am actionat, dar sunt aici pentru sfaturi. Multumesc!

| DjAlex3e a răspuns:

Nu îți face griji omule
Nici eu n-am sa pun semne de punctuație e ora 2 și îmi este foarte lene
Uite eu mai am puțin și fac 18 nu cred că vrei sa asculți părerea mea dar eu mi-am dat timp pentru tine

Bun eu am iubit o fata încă din clasa a 7 acum sunt a 11 intre timp pentru că am fost prost și nu am avut grija deși eram plăcut de ea și nu sunt eu cine știe ce
In schimb ia arătat superb atât corp cât și o mentalitate superbă și un comportament exemplar

După ce am spus niste prosti ea a ales sa îmi spună doar că după ce termină cu examenele o să fim împreună adică clasa a 8 ști Ea fiind a 6 a vremea a trecut am incercat am tot incercat ani au trecut am incercat in momentul oportun nu am mai putut rezista in vara dintra 8 clasa ei mi-am făcut o prietena ce un an și ceva veneam la vechea școală să o văd tot pe ea chiuleam pentru ea
Și după un an și ceva nu a mers și am decis să mă întorc la încercări desigur ea a aflat și a trecut iar timp mereu m-a plăcut dar a fost orgolioasa și eu la fel dar acum sunt clasa a 11 ea a 10 și suntem împreună de 10 luni deci nu pierde timp și dacă nu încerci nu ai de unde ști și nu îmi doresc nimic de la ea decât să mă iubească am să aștept și pentru momente cum s-ar zice fierbinți oricât e nevoie momentan dorința ei e peste 3 ani dar nu mă deranjează o iubesc tu o iubești pe fata aceea?

| Balanica12 explică (pentru DjAlex3e):

Nu pot sa spun ca o iubesc pentru ca nu sunt cu ea, un cuplu, la asta ma refer. Dar simt un atasament enorm fata de ea si sincer a trecut mult, mult timp de cand n-am vazut-o', nu sunt in stare de nimic cand sunt cu ea, parca as fi un afemeiat, dar dupa mor de ciuda pentru ca nu ma trezesc! Ea oricum nu o sa mai ramana in acelasi oras, o sa plece in alt oras la facultate si daca va fi o relatie sigur nu va tine pentru ca tentatia va fi foarte mare si stiu destul de bine cum e. Da mi-am dat seama ca nu am de unde sa stiu ce se va intampla cu noi, dar daca la lasat pe fostul ei pentru mine nu crezi ca ar fi posibil sa patesc acelasi lucru, gandesc mult stiu. Gandeste cum ar fi sa o pierzi pe a ta dupa toata munca depusa, stiu va fi super nasol, tocmai de asta nu stiu ce sa fac si cer sfaturi, poate imi vine ceva bun si ma ajuta. Mersi! pentru timpul acordat man!