| Adda_5780 a întrebat:

Hey, am o.problema. Imi place de prietenul meu cel mai bun de aproape 4 ani.totul e foarte ciudat si eu nu i-am spus niciodata ce simt. A intuit in anumite momente...Sunt persoane care nu il cunosc personal dar le-am detaliat si imi spun sa ii zic in fata ce simt pentru ca sentimentul pare sa fie reciproc. Eu il cunosc...si mi-e frica sa nu il pierd ca prieten, pentru ca nu ma astept sa ma placa; si parca nici numai pot pastra sentimentele. Vorbim zilnic la telefon cateva ore.nu ne-am mai vazut de aproape un an(din cauza liceelor diferite) si e destul de aiurea; dar mereu se bazeaza pe mine. Si eu pe el. E o personalitate deschisa, dar nu spune mereu ce gandeste. Tot timpul radem.si eu sunt confuza. In cazul in care credeti ca nu ma place. spuneti-mi cum sa il uit(desi am incercat.). Multumesc (am 16 ani apropo ). ~funda si voturi >; d

Răspuns Câştigător
| Cita a răspuns:

Hey!
Și eu sunt în aceeași situație înafară de faptul că,i-am spus laughing
Bine,nu vreau să fiu cu el (încă) dar,el fiind mai timid nici nu mă mai bagă în seamă.Să vezi,ieri la școală se apropia de mine,eram cu o colega care nici nu mă mai lăsa să întru în școală și când s-a uitat spre mine, m-am uitat și eu și ne-am înroșit amândoi.El mi-a zis că nu mă place, dar câte s-au întâmplat...în fine.Eu zic să mai aștepți o vreme,să fii convinsă, după care, stai cu el de vorbă și lămuriți-va sentimentele. happy
Baftă!

| Adda_5780 explică (pentru Cita):

Pai si cat sa mai astept? inca 4 ani? de vazut nu prea avem cum sa ne vedem cu toate ca imi mai sugereaza. Eu as vrea intr'o seara cand vorbim la telefon sa'i spun; am ratat anumiti baieti din cauza lui, mereu voiam sa ii fie bine si chiar numai pot sa duc la capat prietenia dupa reactiile lui asupramea, care in fiecare zi sunt diferite...

| Cita a răspuns (pentru Adda_5780):

Ei bine, eu cred ca inca nu exista acea scanteie intre voi, de aia iti zic sa mai astepti.

3 răspunsuri:
| Oanu86 a răspuns:

Iubita incearca sa te apropii de el.Iesiti la un suc. Mergeti prin parc.Nu te da la el.Fa`l sa inteleaga ca il placi dar nu sa ii spui... sau de examplu sa-i spui Ce ai zis in intrebarrea postata dar sa nu precizezi ca el este.Fa`ll sa iti dea chiar el sfatul cel mai bun pentru ca prieteni se pun uneori in locul nostru... STii si astfel u vei stii dupa rasp lui daca sa rrenunti sau sa ii spui.