| Yosifica a întrebat:

nici nu stiu cum sa incep, mie imi place de un baiat, dar nu stiu daca sentimentul este reciproc, prietena mea a vb aseara cu el pe mess si i-a spus c amie imi place de el.acesta nu a zis nimic, ce ma sfatuiti sa fac sa-i spun ca imi place de el sau nu?(cand am fost intr-o excursie el m-a luat de mana. mereu sta cu mine si ne intelegem bine, ma suna si ma intreaba ce fac ) ar fi un semn ca ma place? Dau voturi la toate raspunsurile si fundita la cel mai bun

Răspuns Câştigător
| TRONGUY222 a răspuns:

Ca baiat iti spun asa:
1 esti frumoasa... cat de fraier e sa nu te placa el pe tine?
2 incearca sa vb despre lucruri care ii plac lui.nu stiu catzi ani are...ex vb despre muzica
3 fa-i complimente ...cine nu vrea de-astea?

4 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

OK cu ce sa incep eu nu stiu ce sa zic el ori te vplace dar e timid si nu stiu ce sa-ti spuna ori nu te place si vrea sa ramaneti doar friends si daca te suna si face chestii din astea inseamna ca tine la tine dar nu neaparat ca la o iubita asa ca mai bine spune-i adevarul spune-i cal placi.bafta

| Patriii a răspuns:

Faptul ca te suna e un semn foarte bun. Inseamna ca vrea sa te auda, ii pasa de tine. Cred ca ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui verede-n fata ca-ti place de el, sau mai pe ocolite daca ti-e mai usor. Nu cred ca ai nimic de pierdut daca faci asta. Si din cate ai spus tu, sunt destul de sigura ca simte ceva pentru tine happy. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Yosifica explică:

Multumesc la toti suntem in clasa a 8 a aman 2... iar la telefon cand vorbim, disutam despre noi big grin

| Vanilla_6505 a răspuns:

Pai...
Ideeal ar fi sa nu`i spui, direct, dal ai putea sa-l lasi sa inteleaga astahappy
Unii baieti se sperie cand faci astfel de maturisiri si posibi nu ar mai vorbi cu tine.
Totusi nu-l lasa sa faca ce vrea din tine si mai impune`te si tu din cand in cand happy
Ca te suna, ar putea fi un semn nu ca te place, ci ca sunteti prieteni bunihappy Dar de la pr pana la iubiti.e un mic pashappy cum sa il faci?
Arata`i doar ca il placihappy
Nu`i spune direct(repet)
Sper ca te-am ajutathappy Pupicilisss:*>big grin