| VoiceWithin a întrebat:

Hey!
Am o rugaminte... a'si vrea sa ma ajutati cu ceva la adresa mamei mele.
Peste 2 saptamani este ziua mea. iar, eu nu ii ascund lucruri mamei mele... De cateva luni, m-am apucat de fumat. si. nu i'am spus (de fiecare data neg, pentru ca mi'e frica de ceea ce ar zice ea, sa nu dea in mine ).
A'si vrea sa vad cum reactioneaza daca o intreb " Cand ma apuc de fumat, cum iti spun ca sa nu'mi dai in cap? "
A'si vrea sa ma lase. sau totusi sa stie fara sa dea in mine sau sa ma certe.
Stiu ca nu este un lucru bun, dar nu stiu cum sa i'l spun, nu ascund de ea. si practic numai pot sa tin in mine.
Cum sa o iau pe ocolite? sau cum sa ii zic? Nu vreau sa dea in mine. Ii voi adresa o intrebare ceva de ziua mea cand nu imi va face nimic. nu ii pot spune direct ca fumez. am o varsta foarte frageda 13 ani. si implinesc 14.
Vreau un ajutor din partea voastra. Multumesc anticipat!{scuzati categoria}

9 răspunsuri:
| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Nebuno parerea mai este mai bine bei decat sa iti faci plamani praff de la tigari [cazu cu bautu e al meu straight face]
Fa ce vr acum dar eu zic sa te lasi de fumat straight face

| Vokii a răspuns:

Bă, sunt singura care nu s-a apucat de fumat? oh go on [si sunt mai mare ca tine] straight face Oricum, in legatură cu intrebarea ta, cred ca trebuie să-i spui, la inceput cred că se va supara, dar o să te ierte. după ce-ti va face niste morală. happy

| Mircik a răspuns:

Eu cred ca nu e nevoie sa ii spui mamei, pentru ca e nevoie sa lasi tu fumatul.tu esti constienta ce virsta ai? nici baietii nu incep asa devreme majoritatea incep pe la 16, eu cred ca asta e cea mai buna idee, acum ai grija de parinti, sincer eu cred ca mama ta cin o sa auda nu o sa dea in tine da o sa te roage sa chemi salvare, ori daca a mai reusi sa ti'o spuna, ai te rog grija de sanatatea ta, si las fumatul.ai sa ajungi pe la 16 ani, atunci si maikata nu iti va spune mai nimic, cel putin nu o sa te loveasca.succes!

| andreea_3169 a răspuns:

Buna! Odata ce te-ai apucat de fumat eu cred ti-ai asumat si o oarecare responsabilitate, pentru prin fumat stii ce se intampla mai ales de la o varsta atat de frageda! E normal ca mama ta sa te certe in primul rand ca dai o gramada de bani pe un pachet si in al doilea rand ca in timp tigara iti poate produce o boala de care doar tu vei suferi...

Daca mama ta te cearta este spre binele tau pentru ca nici o mama nu isi vrea copilul bolnav sau care sa suferewinking
Asa ca sfatul meu e sa te lasi acum la timp de porcarile alea care iti distrug viata si sa o asculti pe mama ta, pentru ca nu iti vrea raul!

Bafta!

| emmyta a răspuns:

Pai e bine ca macar constientizezi ca nu e bine sa fumezi insa chiar daca va da mama ta in tine, ii va trece. dar ai putea sa o ei pe ocolite si sa ii spui ca o prietena de a ta fumeaza, iar mama ei a certat-o.ea cum ar reactiona? sau ceva de genul asta

| Wolf_Dark_1991 a răspuns:

Fumez de 3 ani si de un an incerc sa ma las! Lasate cat mai poti!

| anelize a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa'i spui mamei tale, normal ca se va supara!

dar de ce te-ai apucat de fumatbig grin?

| VoiceWithin explică:

@anelize din cauza unei despartiri... nu suportam inainte sa aud cuvantul tigara. dar. m-am apucat si eu din pacate.

| BiancaDrew a răspuns:

Mai bine nu ii spui si te lasi de fumat. ai timp sa fumezi destul in viata asta. asa, ti'o distrugi. oh go on iti spun din proprie experienta.winking si eu am 14.;]