| Gargago a întrebat:

Sallut TPU. cum ii spun mamei mele ca m-am apucat de fumat?

5 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

Daca nu ai inca 18 ani, nici nu te gandi. niciun parinte intreg la minte nu o sa fie ok cu ideea asta. cea mai buna solutie e sa incerci sa te lasi si dupa 18 ani ai liber. daca totusi nu te poti lasa, nu-i spune. insa gandeste-te, mai ai de crescut si fumatul incetineste cresterea si dezvoltarea(te poate ajuta ideea sa te lasibig grin)

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Daca ai mai mult de 18 ani si ii zici nu cred ca va reactiona chiar asa de urat dar daca ai mai putin de 18... te sfatuiesc sa te lasi pentru ca isi va da seama.

| calmopenmind18 a răspuns:

De ce te-ai apuca de fumat? Poti sa o abordezi usor si ipotetic... "daca m-as" poti sa ii spui ca un prieten s-a apucat de fumat si sa vezi ce parere are, poti sa te dai pe langa ea o zi adica sa o binedispui sa o ajuti sa stai pe langa ea... tu ar trebui sa stii pentru ca sunt parintii tai. Mai bine ii spui decat sa afle ea.

| Octavian26 a răspuns:

Pastreaza funda pentru mama ta vei avea nevoie de ea sa-i stergi lacrimile si sa o "imbunezi"! Nu stiu cati ani ai nici nu vreau sa presupun. Daca ai sub 18 te sfatuesc sa te lasi, si sa nu-i spui nimic de acest incident sau dupa ce vei renunta la ele sai povesteti ce experienta urata ai avut! Te va respecta si ve-i creste in ochii ei.

In rest Succes!

| MariannaB a răspuns:

Daca ea nu fumeaza, crede-ma o sa isi dea seama. Eu zic sa nu ii spui nimic.