| Painkeeper a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de cateva filme de dragoste si drama care sa fie triste sau sa fie vorba despre dragostea adevarata. Ceva la care vreau neaparat sa plang!(habar n-am de ce). Cele mai frumoase filme primesc funda!

Răspuns Câştigător
| iulia043 a răspuns:

Dragoste+Drama:
1. koizora(are 6 ep, credeam ca voi pierde timpul cu el, dar pot sa spun ca e superb, cel mai frumos film de dragoste)
2.A walk to remember
3.Ghost
4.The notebook
5.Meet joe black
6. Love story
7.Tres metros sobre el cielo
8.If only
9.One day
10.Cruel intentions

Drama:
1.Pay it forward
2.Changeling
3.The boy in the striped pajamas
4.Crash
5.Seven pounds
6. Pursuit of happyness
7.My name is khan
8.Hachiko:a dog's story
9.A beautiful mind
10.Men of honor
11.Awakenings
12.El crimen del padre amaro
13.slumdog millionaire
14.The bucket list
15.The shawshank redemption

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu am raspuns la o intrebare pe acest site care mi-o stors o lacrima. Nu stors, cuvantul asta suna fortat, mai bine zic ca mi-a dat o lacrima dupa ce am citit-o, pentru ca era intrebarea unei persoane sensibile si iubitoare, care zicea ce poate sa faca ea ca sa le arate parintilor ca ii iubeste si le multumeste pentru tot ce au facut ei pentru ea. Scuze ca nu ti-am dat vreun nume de film, dar am simtit ca trebuie sa-ti spun ce m-a atins pe mine. happy

| Painkeeper explică (pentru Zenithf):

Ce dragut! puppy dog eyes Nu am plans, dar am fost pe aproape.

| Zenithf a răspuns:

P.S. Categoria nu este gresita, nu e cea mai potrivita, dar nu cred ca este nici gresita.winking

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Vrei sa plangi :o
flipped 2010
moonrise kingdom 2012
little manhattan 2005
love at first hiccup 2009
waiting for forever 2010
toate pot spune ca-s putin triste, exceptand love at first hiccup la care eu am ras pana la urechi.
un film trist trist e hachiko a dog's story la care n-am plans, dar parca ma simteam aiurea... e foarte bun filmu, cu asta trebuie sa incepi daca vrei sa plangi
ar fi trebuit sa postezi la filme, ai fi primit mai multe raspunsuri bune... aici intra foarte multi in bataie de joc si iti dispare si intrebarea mai repede de pe prima pagina pentru ca sunt puse tot felul de intrebari idioate

| RAY a răspuns:

Topul meu lacrimogen
locul 1 A Moment to Remember asta e lacrimogen rau
locul 2 A Walk to Remember
(2002)
locul 3 Remember Me
(2010)
locul 4
Nae yeojachingureul sogae habnida
(2004)
Te-am prins!
recomand astea coreene http://www.cinemagia.ro/filme-dragoste/coreene/nota/

| h3r a răspuns:

Fără cuvinte...A walk to remeber, Dear John...The Notebook!

| Demonull a răspuns:

Amelie...iti garantez eu ca nu plangi.=)

| Deyutza1039 a răspuns:

A walk to remember.winking

| Painkeeper explică (pentru Deyutza1039):

Multumesc! :*

| Deyutza1039 a răspuns (pentru Painkeeper):

Cu placere :* Imi dai funda?big grin

| Painkeeper explică:

Scuze, chiar nu pot da funda, toate raspunsurile sunt bune! Insa va multumesc din suflet! :*

| Zenithf a răspuns (pentru Painkeeper):

La unul tot trebuie sa dai funda, uita-te care ii cel mai la obiect, mai complet raspuns si mai folositor, si da funda lui.winking

| Manuella_Manu_1992 a răspuns:

No Grater Love... happy