| utilizator_tpu a întrebat:

Hey am si eu nevoie de sfaturi va rog! Am fost plecata la mare cu niste prieteni printre care era si iubitul uneia dintre cele mai bune prietene.Acestia se despartisera chiar inainte de plecarea lui la mare si amandoi am crezut ca ea nu mai vrea sa se impace cu el asa ca ne-am combinat.Stiu ca este urat dar m-am gandit ca va fi ceva simplu si ca atunci cand ne vom intoarce vom uita amandoi.NU a fost asa! Am inceput sa ne obisnuim unul cu celalalt si am vrut sa continuam dar cand am ajuns acasa supriza! Prietena mea a vrut sa se impace cu el. El a incercat sa se desparta de el de mai multe ori spunandu-i ca nu o mai iubeste la fel ca s-a schimbat. i-a spus chiar si ca a inselat-o insa ea a dorit sa ramana cu el in continuare.Problema e ca ea nu stie si ca eu sunt fata cu care a "inselat-o" iar acum ne este greu atat mie cat si lui.Am ajuns sa tinem unul la celalalt insa relatia nu mai poate continua.Pentru ca prietena mea este cu el de 1 an si cand s-au despartit nu a mai mancat timp de 4 zile, a incercat sa-si taie venele.Este o situatie complicata. El a decis sa ramana cu ea pentru ca l-a rugat de nenumarate ori. Dar ne este greu.Noi speram amandoi sa nu mearga relatia lui cu prietena mea pentru a putea sa continuam ceea ce incepusem la mare.Stiu ca a fost urat din partea mea dar s-a intamplat! Si acum nu stiu ce sa fac.Imi este greu fara el dar daca s-ar desparti mi-ar fi greu si sa fiu cu el pentru ca stiu ca prietena mea il iubeste. Ajutor va rooog!

13 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Relatia lor nu are cum sa mearga oricum. Sentimentele voastre vor muri pentru ca tu te vei satura sa o invoce pe ea drept scuza si motiv ca nu este cu tine; el va fi scarbit de ea ca se injoseste si de tine se va satura sa il bati la cap. Peste cativa ani vi se parea amuzanta situatia.

Mergi mai departe daca nu tii neaparat sa ai dureri de cap.
Numai bine.

| zeeeeeex a răspuns:

El sta cu ea acum doar pentru ai fi ei bine sa nu faca o prostie mai mare decat cele facute pana acum, dar tine la tine si nu mai tine la ea... Sper sa fi inteles bine... Pe bune fetisoara e cu capu serios, dragoste cu sila nu se poate niciodata, eu iti spun sincer daca e barbat si stie sa vorbeasca cu ea o sa ii treaca ei. As indrazni sa fac un pariu ca in maxim 1-2 luni ei nu mai sunt impreuna. Inca ceva, te`ai gandit ca poate lui ii surade oleaca ideea asta ca acum sinceri sa fim daca nu vrei sa fii sau sa mai fii cu cineva nu mai continui! Daca tii la el si crezi ca merita asteapta timpul mentionat mai sus de mine si o sa fie gata relatia lor. Nici o despartire nu e usoara dar nu e nici ultima!

| Frogie a răspuns:

Aici tu ai gresit... fata de prietena ta...chiar daca erau despartiti... ea il iubea. nu ar fi trebuit sa faci lucrul asta...si nici el nu ar fi trebuit stiind k ea e prietena ta cea mai buna...roaga`te sa nu se afle zic eu...si termina relatia cu tipul ala ...nu vei ajunge nicaieri...

| albastrel a răspuns:

Daca va este dat sa fiti impreuna o sa fiti.si prietenul meu s-a despartit de o tipa cu care a stat 3 ani jum si a facut tipa tot posibilul sa se impace cu ea dar nu a fost sa fie winking.

| albastrel a răspuns:

Daca va este dat sa fiti impreuna o sa fiti.si prietenul meu s-a despartit de o tipa cu care a stat 3 ani jum si a facut tipa tot posibilul sa se impace cu ea dar nu a fost sa fiewinking.

| JackieSue a răspuns:

Wow.straight face Nu stiu ce sa zic.Asa ceva n-am auzit. E ca o despartire normala...gaseste-ti altul sau fa ceva care sa te tina distrasa de la gandul ala.

| MarYoBenucci a răspuns:

Greseala ta a fost ca nu ai vorbit cu fosta gagica a lui... daca stiai ca este cu el de 1 an crezi ca nu se impacau? este grea o despartire de 1 an nu stiu tu poti sa treci usor cu vederea? stand cu cineva 1 an si sa nu tii la el? cadeti de acord aman2ouo sa stati cu el si cu asta basta daca te mananca si pe tine. oh go on thinking sunt la baietii cu miile, milioane, sute cum de l-ai ales pe el? probabil nu aveai cu cine sa petreci si tu la mare,, timpul.,, cum am m-ai zis incearca sa vorbesti cu prietena lui sau fosta si sa-i spui adevaru. aman2ouo sunteti de vina... zic eu

| Pufulete666 a răspuns:

Cred ca prietena ta a facut niste gesturi destul de drastice pentru el deci in concluzie cred ca tine destul de mult la el.Ar trebui sa stai, sa te gandesti si sa cantaresti sentimentele tale pentru el, poate ca ai fost atrasa doar fizic, baieti gasesti pe toate drumurile dar prietene bune... gandeste-te la cine tii cel mai mult!

| Simon_7286 a răspuns:

O saptamana una o saptamana alta

| love you soo much... a răspuns:

Pe lacrimile cuiva fericirea nu-ti construiesti niciodata... Dar si chiar daca se intimpla pe un timp foarte scurt si fara nici un sens lasind lacrimi, durere, si nespus dmulta suferinta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp ce te bla bla bla pe tine, bla bla bla si pe ea.Cine-i fraierul? In cazul vostru sint 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cumva el isi cladeste iubirea prin suferinta altora?
El este invngatorul si voi fundasele...
Nu este un om hotarat.
Renunta tu si iti va cel mai bine.
De acum inainte sa nu mai lovesti in aproapele tau ca uite ce patesti: la inceput distractie si ulterior suferinta.
Pentru ce? Pentru o aventura de cateva zile?
Mergi mai departe si nu privi inapoi.
A fost, s-a dus.
Viitorul te asteapta la orizont.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci... scuzama daca sunt asa directa dar ai fost o mare nesi la faza cu prietenul prietenei tale. Indiferent de murea ala dupa tine si isi taia el venele in fata ta nu trebuia sa faci ce ai facut mai ales ca fosta lui prietena era prietena ta. Oricum... s-a intamplat si nu mai ai cum sa dai inapoi. Asta e. Gandeste-te ca acum pentru ce ai facut tu primesti inapoi, in sensul ca tiai inselat prietena dar tot nu poti fi cu acel baiat. Nu ti se pare ca s-a intors roata chiar daca prietena ta nu stie ca cu tine a inselat-o? Oricum, eu zic ca indiferent ce s-ar intampla nici prietena ta nu a reactionat bine incercand sasi taie venele pentru ca nici el pun pariu ca nu o mai priveste ca pe o posibila iubire si din punctul asta de vedere iar daca ea considera ca se poate dragoste cu forta bravo ei dar aceasta nu se termina acum dar se va termina oricum. Pt tine, singirul sfat care til pot da este sa incerci sa iesi si sa cunosti mai multa lume si nu te opri la primul care tia iesit in cale ca nu este cel mai frumos sau singurul. Oricum la fiecare ne este pus deoparte si fiecare prim ce ne este deoparte la timpul lor. Deci nu te pripi si mergi inainte, sunt lucruri si mai frumoase care ti se pot intampla si sigur si pentru tine este cineva care sa te iubeasca si sasi imparta viata si dragostea cu tine nu sa stea ascuns din cauza fostei iubite ca isi taie venele. Asta e parerea mea si sincer iti doresc tot binele din lume. Ai grija de tine si bafta!
Succes!