| sadgf a întrebat:

Hey. am si eu o dilemasad de aproape 4 ani il plac pe un coleg de clasa, dar nu am avut niciodata curajul sa i-o spun. cand am inceput liceul el s-a cuplat cu o colega, am fost practic distrusa. m-am hotarat sa il uit, asa ca m-am cuplat cu un baiat cu care sunt impreuna de un an. doar ca intre timp colegul meu a fost "parasit" de respectiva fata, asa ca am ajuns sa il consolez. chestia asta m-a facut sa imi revina sentimentele pentru el (care nu am reusit sa le uit niciodata), dar stiu ca nu o sa fim niciodata impreuna. ce ar trebui sa fac sa il uit si sa nu il mai fac pe cel care ma iubeste sa sufere?sadsad

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Eu cred ca te gandesti asa de mult la el, pentru ca nu ti-a dat nici o sansa sa-l acoperi cu iubirea ta.parerea mea este ca atunci cand consolezi pe cineva, acel cineva incepe sa simta ceva pentru tine, apreciere simpatie.multe lucruri frumoase! el poate simte pentru tine orice numai iubire nu.
dc nu incerci sa-ti traiesty prezentul (realitatea)lasa visele nu te duc la nimic bun.cred ca nu o sa poti avea nimic de durata nici cu cel p care il placi,nici cu cel care te iubeste! u nu ai ordine pusa in ganduri, nu ai c sa-i oferi celui care te iubeste d vreme c u iubesti pe altul.
noi dam cu presupusul, dar la o adica u esti singura care traieste momentele si care trebuie sa gandeasca la o decizie sad
iti doresc multa fericire si succes!
:*:*

4 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Stii ca e masochism sa idolatrizezi o persoana care nu da 2 lei daca te oxigenezi sau nu, nu?

| Nikcoletta a răspuns:

Pai gandeste-te bine sau fa o comparatie: ce simti pentru cel cu care esti acum, si de ce il iubesti?
ce simti pentru colegul de care iti place? de ce crezi ca il iubesti? si gandeste-te cu car te potrivesti mai bine (sau modifica poze pe pc, poti sa pui o poza cu tine unita de o poza de-a lui; si inca o poza de-a ta unita cu poza colegului tau... si dupa aceea iti dai seama cu care crezi ca te potrivesti)

| PerfectlyImperfect a răspuns:

Pai nu e mai simplu sa ii spui ce simti pentru el happy? Ar trebui sa pui lucrurile punct la punct si sa te gandesti pe care baiat il iubesti mai mult, actualul sau colegul tau.
Daca il iubesti pe colegul tau, si e cum zici tu ca il placi de atatia ani eu zic ca merita sa incerci sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti pentru el.
Mult noroc :*!

| Millis a răspuns:

Deodata ce esti cu baiatul respectiv, nu-l lasa si nu trebuie sa-l uiti pe primul... just friends happy big grin