| lovemylifebaby a întrebat:

Sunt cu un coleg de-al meu de aproape 3 saptamani. De relatia noastra stiu decat vreo 5 din clasa. In ultimul timp am stat ceva timp cu un baiat din clasa alaturata mai mic cu un an. Adevarul este ca baiatul acela nu este dlc urat, doar ca inima mea bate doar pentru iubitul meu. Azi fiindc ultima zi de scoala am iesit pe afara cu o colega(cea mai buna prietena) si cu baiatul din clasa vecina. Baiatul acela tot incerca sa imi explice ca iubitul meu nu este potrivit si ca eu am nevoie de un baiat in genul lui si multe alte apropouri. Colega mea mi-a facut semn ca ma place, dar eu nu stiu ce sa cred 30% da, 70% nu. Chestia e ca la un moment dat acel baiat a zis ca iubitul meu profita de mine ca stie el mai bine, ca nu ma iubestesad. Important este ca baiatul din clasa vecina nu a vorbit si nu stie absolut nimic despre iubitul meustraight face. Eu fiind foarte suparata i-am dat un sms iubitului meu de genul" Bv tie am auzit mai nou ca profiti de mine, ai reusit sa ma faci sa te plac ca sa iti bati joc!".

Acum eu nu stiu ce sa cred. Iubitul meu mi-a demostrat de multe ori ca ma iubeste si se vede in ochii lui, dar parca nu stiu nu mai am incredere. Si celalalt baiat cred ca ma place si prietena mea a spus ca ala zice asa ca sa poata el sa fie cu mine. Voi ce credeti si ce ati face in locul meu?
Il iubesc pe cel cu care sunt in prezent si numai pe el. Scuzati`ma ca v-am retinutlove struck.

Răspuns Câştigător
| cosminnnellu a răspuns:

Salut wanna incep prin a-ti spune ca ai facut o prostie cat tine de mare,ai indoieli ca prietenul tau actual nu te iubeste, dar u ce ai facut? la auzul primei vorbe urate despre el i-ai dat mesaj sa il certi, gresita treaba pentru ca te indoiesti de prietenul tau si plus de asta ii mai si arati ca nu ai incredere in el dandu-i mesaj...mie daca imi zice o persoana oricare ``bah prietena ta profita de tine`` il trimit la plimbare si ii dau si 2 suturi in cur scuze de expresie,pentru ca imi iubesc prietena si am incredere in ea,in clipa in care nu o sa mai am incredere in ea atunci o sa cred spusele altuia, dar cum poti spune ca u il iubesti daca nu ai incredere in el si de indoiesti de niste chestii, jtiai ca iubire fara incredere nu exista? si aloooooooo trezirea vorbim de iubire dupa 3 saptamani? nu wanna unui sentiment de iubire ii trebuie mult mai mult timp sa se nasca,momentan e o simpla atractie, il placi te place cel mult tineti unul la altul, trebuie sa mai treaca ceva timp sa puteti spune ca va iubiti si nu mai crede ce spun altii pentru ca multi iti vror raul si mai ales nu ii mai arata prietenului tau ca te indoiesti de el! nu mai iesi cu ala daca minte mult sau data viitoare cand mai minte dai 2 perechi de palme sa isi revina si spune-i ca u ti la prietenul tau si o sa ramai cu el sa isi ia gandul de la tine sper ca te-am ajutat, ai primit destule raspunsuri dai si u o funda?:X

6 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Buna!
stai cuminte baiatul "vecin" vrea doar sa te desparte de iubitul tau. daca iubitul tau tine la tine si tu la el nu stricati relatia asta ca o sa-ti para rau.trimitei sms si cere-ti scuze. eu cred ca e cel mai bine.
pa

| ruPfashu a răspuns:

Fa ce iti zice inima. Si de aceeasi parere sunt si eu. Baiatul asta din clasa alaturata, a zis chestiile alea doar ca sa te faca pe tine sa te certi cu iubitul tau, ca sa aiba el "loc" pe langa tine.
Nu mai zic nimic, pentru ca sincer nu imi place cum ai reactionat.
Ideea e urmatoarea: Niciodata nu te lua dupa ce zice lumea. S-ar putea sa-ti para rau mai incolo!

| MeMyself a răspuns:

Da mai mult ca sigur acel baiat te place, dar asta nu inseamna ca se poate "baga" in viata tahappy. incearca sa-i explici ca voi sunteti doar prieteni.
In ceea ce-l priveste pe prietenul tau, ai spus ca ti-a demonstrat ca te iubeste.dar atunci dc nu esti sigura ca asa e?happy.Nu il asculta pe acel baiat si nu cauta cearta cu iubitul tau numai pentru ca un baiat a spus ca isi bate joc de tinehee hee. asculta ce iti zice inima.nu are el de unde sa stie ce e in inima iubitului tau.cu timpul dupa ce relatia va avansa vei stii chiar tu ce simte cu adevarat! Eu zic sa ai incredere in prietenul tau!
Baftahappythumbs up!

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Draga mea wanna din punctul meu de vedere nu ai reactionat asa cum trebuia. Acel baiat a spus ca actualul tau iubit isi bate joc de tine doar ca sa te faca sa te desparti de el,. Daca iubitul tau te iubeste (dupa cum ai spus tu ca dragostea se vede din ochii lui) nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme. Nu trebuie sa crezi absolut tot ce spunea lumea. Cred ca cel mai bine este sa pastrezi relatia cu actualul. Atat timp cat el nu se comporta rece cu tine, iti ofera dragostea lui iar tu il placi nu vad care este problema. Asculta-ti inima, nu asculta vorbele celor din jur si cel mai important nu lasa pe nimeni sa iti distruga relatia cu iubitul tau. Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| Stefania96dfg a răspuns:

Buna, ar trebui sa ramai cu cel cu care esti acum! Probabil cel din clasa alaturata te vre atat de mult incat ar face orice, chiar si sa inventeze lucruri. Daca renunti la cel din prezent s-ar pute ca mai incolo sa regreti iar lui sa nu-i mai pese!

| MeLLa_2137 a răspuns:

Buna!
Daca ti cu adevarat la baiatul cu care esti acum nu cred ca ar trebui sa va despartiti.
Probabil el nu te foloseste deloc,el chiar te iubeste dar cei din jurul tau vor sa te desparta de el.
Nu asculta barfele celor din jur, asculta'ti inima, si fa cum crezi ca este mai bine.
funda?; x