| dulceamara a întrebat:

Heyhappyam si eu o intrebare.si vreau sa-mi spuneti daca am procedat binehappy! stau cu un baiat din ianuarie.il iubesc mult! acum cateva zile m-am culcat cu el(eu fiind virgina pana atunci). trebuia sa mai astept? el nu mi-a spus niciodata ca vrea sau sa ma preseze cu asa ceva. pus si simplu s-a intamplat:-s...astept raspunsurile voastrehappysee ya!happy

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, orice am zice acum, fapta e consumata. Cel mai important e sa ai mereu grija, sa te informezi corespunzator si sa nu uiti nicidecum de protectie.Nu stiu ce varsta ai, dar ma gandesc ca te-ai gandit bine inainte sa faci acest pas si ma gandesc ca esti responsabila de actele tale.
Ai mare grija, sa o faci mereu protejat cu prezervativ, fara nu accepta, sa nu te alegi cu vreo boala cu transmitere sexuala, sau cu vreo sarcina nedorita. Poti apela si la pastile anticonceptionale dar trebuie sa mergi la medic inainte.
Asta e, nu trebuie sa iti para rau de ceea ce ai facut, nici sa te intrebi pe tine sau pe altii daca ai procedat corect.
Daca trebuia sa mai astepti sau nu, chiar nu conteaza acest aspect, daca va iubiti, e totul ok.
Din ianuarie e ceva timp, jumatate de an...altii o fac si mai repede, altii mai tarziu, depinde.Important e sa fi bine si sa te simti bine.

| lays a răspuns:

E ok...asa s-a intamplat si cu mine.numai ca eu am facut-o mult mai repedebig grin. s-a intamplat pur si simplu.asa am simtit.in legatura cu intrebarea. tipul pare ok si a trecut suficient timp cat sa va cunoasteti.deci nu pot decat sa-ti zic:iubiti-va multhappy

| candycarrie a răspuns:

Pai din cate spui baiatul pare de treaba.Nu mi se pare ca s-a intamplat prea repedethinking e ok. Doar tu stii daca ai procedat bine, daca esti impacata cu tine, daca ai incredere in el si daca nu iti pare rau. din punctu asta de vedere, faptul ca il iubesti si ai asteptat cateva luni sa te culci cu el, el nu te'a presat. e super ok situatia, nu ai gresit. dar ce e in sufletul tau numai tu stii si doar tu stii cum te simti.Personal,cred ca e okbatting eyelashes succes si sa va iubiti in continuare>big grin

| ioandreii a răspuns:

Tu singura stii ca ai facut rau de aceea astepti ca noi sa punem, pumnu in gura constiintei tale si sa te laudam "ca bine ai facut"...
dupa principiul cauza si efect acum pregateste-te de consecinte care sunt schimbare de anturaj, de comportment, frica, slabiciune, suferinta, boala si dispret de sine;
viata ta e in mainile tale odata ce ai gresit poti sa pui capat si sa nu o mai faci inainte sa apara dependenta si sa fii o scalva a sexului

| gossipgirl_2584 a răspuns:

Daca il iubesti si ai facut`o din dragoste e bine!
iubitiva mult :X:X

| cute a răspuns:

Buna mara.in primulrand vreau sa stiu cati ani ai.pai daca erai pregadita.ai procedat bine. daca zici ca nu te-a presat si ai rfacut-o din propria initiativa. e totul ca.atat timp cat nu ai ramas insarcinata.bye:*