| TeddyMaria a întrebat:

Hey.am si eu o problema.am un baiat in clasa care este destul de dragut (dar nu imi place de el tongue) doar ca ne intelegem bine si de astea.de exempu astazi am stat intr-o pauza si am ascultat muzica cu el (avem calculator cu internet in clasa). el imi zice colega cu un ton care exprima aprieciere (daca ma intelegeti). chestia e ca cel mai bun prieten al lui mi-a zis ca ma place si ma cam intreb daca e adevarat.stau destul de mult timp in pauze cu el (cand nu e plecat pe afara). de pilda astazi i-am spus pe mess ce mi-a zis prietenul lui. el a zis ca nu mai poate vorbi ca are niste treaba.eu nu il cred, banuiesc ca nu vrea sa imi raspunda.totusi eu nu as vrea sa se afle prin clasa pentru ca ar incepe toti cu saruturi si chestii din astea. totusi nu as vrea sa ne combinam pentu ca consider ca s-ar strica prietenia dintre noi doi. vreau sa stiu si parerea voastra eu una nu stiu ce sa cred.

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Daca il placi fa-o! nu cred ca prietenia s-ar putea strica din moment ce voi 2 stiti sa comunicati!

| Castiel a răspuns:

Eu chiar nu inteleg... de ce voi fetele o bagati pe aia cu prietenia mereulaughing wtf adica e ciudat! Adica poate nu-ti place de el, si gata o bagi paia cu prietenia (vorbesc in general) sau iti place de el si nu vrei sa fii cu el ca iti strici prietenia:-J bullshits pe tava! eu zic ca daca ii place de tine si vrea o relatie spune-i ca nu vrei sa fii cu el scutestel de prostiile cu prietenia poate nu vomita cand ajunge acasa ii faci un binehappy

| VirusS97 a răspuns:

Cam complicata treaba...Mai bine astepta un pic si incearca sal eviti un timp.(sa nu mergi la el daca iti simte lipsa va veni el dupa tine) asa tiai putea da seama daca te place, dar daca, chiar NU il placi atunci spune-i-o cu frumosul.

| IonutBest a răspuns:

Eu cred ca ti-a zis pe mes ca are treaba ca ii era rusine sa iti zica ca te place iar in legatura daca e sa te combine este la alegerea ta

| Anonima_3560 a răspuns:

...incearca sa afli totusi daca te place sau nu. dar in cazul in care te place, incearca sa te combi cu el pentru o perioada mica(2-3luni) si daca intr-adevar te place nu v-a spune la nimeni ca sunteti impreuna. mult succesc.>big grin

| Andiie3 a răspuns:

Eu spun sa-l intrebi fata in fata daca simte ceva pentru tine