| hadriana2607 a întrebat:

Hey! am si eu o problema.imi place de un baiat din clasa mea.sta chiar in fata mea.cand imi acorda atentie, cand ma ignora.partea proasta este ca el o iubeste pe colega mea de banca de 2 ani si ceva. am stat cu el anul trecut pentru 3 zile, dar nici macar nu ne-am vazut in acele 3 zile. el mi-a dat papucii. cred ca a fost doar o tactica pentru a ajunge la colega mea.anul acesta am discutat cu el(ce-i drept pe mess)despre ce simt eu pentru el.mi-a zis ca nu e indiferent si ca simte si el ceva pentru mine. cu toate astea, m-a refuzat.CE SA FAC?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu nu stiu cine te-a sfatuit ca tu, fata, sa te milogesti in halul acesta pentru o prietenie cu baiat. Un sfat mai prost nici nu se putea.

| WildDream a răspuns:

Lasa-l in pace ca e clar ca nu e interesat. El o place pe colega ta, pe tine poate te simpatizeaza putin da nu cat sa fie intr-o relatie cu tine.
Si vorba lu neutrino, de ce sa te milogesti atat de un baiat?

| SyndicateX a răspuns:

Daca e impreuna cu colega ta, nu le strica relatia o sa iti faci o reputatie proasta, daca nu e cu ea spune-i sa iti acorde o sansa si daca accepta in nici un caz sa nu ii arati faptul ca ai face orice pentru el pentru ca o sa profite de tine si o a regreti acest lucru mai tarziu.

| loriiiiiiiiii a răspuns:

Pai daca nu te-a acceptat inseamna ca are un motiv in plus in afara de faza cu prietena ta. Incearca sa aflii de la prietenii vostri comuni. Daca tot nu reusesti sa aflii fa in asa fel sa te apropii de el cat mai mult afla ce ii place si incearca sa te adaptezi.:*

| paula2107 a răspuns:

Ignora-l...