| diiiiiiia a întrebat:

Hey.
as avea si eu nevoie de niste ajutor.
Azi am aflat de la un prieten ca iubitul meu ma inseala.
Adica s`a luat in brate si se pupa cu alta.
nu stiu ce sa cred. pentru ca acest,, prieten" al meu ma place.
si nu sunt sigura. ca imi zice adevarul dar nu stiu de ce m`ar minti
pentru ca am mai avut relatii. si a facut tot posibilul sa ma ajute.
voi ce ati face daca ati fi in situatia mea?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna Diiia!
Pai, in primul rand as analiza relatia mea din ultimul timp, daca mi-as simti iubitul altfel, as incepe sa invetighez ce mi-a spus acest amic. ( logic, as avea o indoiala, pentru ca ma place. ). Incearca sa analizezi FOARTE ATENT comportamentul iubitului tau, cere-i telefonul, "sa-ti trimiti o melodie." si vezi daca ti-l da imediat, parola de la id, etc.

Vorbeste si cu el, dar nu-i spune asa ca ti-a spus cutarica ( va spune ca nu ai incredere in el. ), priveste-l fix in ochii! Cu curaj. happy

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Banuiesc ca aveti o varsta frageda, a cunoasterii, a prieteniilor si nu o varsta in care fidelitatea este pe primul plan!

| Uilula a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa incerci sa discuti cu iubitul tau despre acest subiect si daca vezi ca incearca sa schimbe subiectul sau sa il evite cat de mult posibil abia atunci poti sa il suspectezi si sa intri in dubii dar pana atunci(daca spui ca prietenul tau te place)incearca sa il crezi pe cat de putin posibil.
Sper ca te-am ajutat si eu iti tin pumnii sa ramaneti impreuna fffff mult timp.
Succes.Te pup!
Funda?

| MaDaRuLLz a răspuns:

Salut, in primul rand, daca as fi in locul tau as vorbi cu el. Comunicarea intr-o relatie este cea mai buna! Daca se uita in ochii tai si un se "foieste/agita" cand vorbeste cu tine inseamna ca spune adevarul, daca se agita inseamna ca poate minti.
Si in plus, de unde ai aflat ca el te inseala? De unde sti ca persoana care ti-a zis te-a mintit? Nu o sa stii niciodata asa ca sfatul meu e sa vorbesti cu el in fata, fara sa va mintiti, si sa nu asculti de ceilalti, pentru ca intr-un cuplu voi doi sunteti, nu voi doi si restul.
Sper ca te-am ajutat. Fundita? laughing

| karrer93 a răspuns:

Pai,eu l-asi urmarii pe acel baiat,sa aflu adevarul,daca este adevarat te duci la el si ii tragi o palma, asa nu o sa mai fie cu niciuna... eu sunt baiat si nu am trecut prin asa ceva, si nici nu-mi doresc. asta e parerea mea.