| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

am si eu o intrebare. deci mie imi place de un baiat si cred ca si el ma place deoarece ma ia in brate si ma pupa [pe gura]. zilele trecute a fost o fata la noi in sat si s-a bagat la noi in gasca precum musca in ciorba care e tarfulitsa [scuze de expresie dar e adevarul] si avea prieten si se dadea la baiatul de care mie imi place acum si se tineau de mana si statea ea la el in brate oricum cand o prind ii fac felul laughing in fine vreau sa stiu cum pot sa il cuceresc in totalitate pe el si sa uite de aia pentru ca oricum ea se foloseste de el iar el nu o merita iar eu incercand sa ii despart deoarece cei din gasca noastra se indepartau din ce in ce mai mult deoarece nu toti o suportam pe aia...deci va rog ajutor nu vreau sa imi pierd prietenii pentru una ca ea. Multumesc anticipat pentru cel mai bun sfat dau funda :X evident...

Răspuns Câştigător
| Kassandra_9578 a răspuns:

Poi... spune-i la tipu ala ca daca chiar te iubeste cu adevarat nu ar trebui sa faca astfel de gesturi, din moment ce te-a sarutat si ti-a dat sperante ca poate fi ceva intre voi.Iar la tarfulitza trage-i o palma si ii spui multumesc pentru ca te-a ajutat sa-ti dai seama cine-i ala! Si mergi mai departe, el nu te merita chiar daca tu il placi enorm de mult! Sper sa-ti fiu de ajutor!

12 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Cel mai simplu este sa vorbesti cu ea!
Poate ii este ciuda pe tine ca areti mai bine ca ea, ca ai mai mlti prieteni si poate vrea si ea o viata ca a ta!

Trebuie sa alegi din astea 2 variante:

1. Sa o excludeti! (adica nici unu` din gasca voastra sa nu mai vb. cu ea)

2. Sa incercati sa vb. toti cu ea si sa-i explicati cum sta treaba in gasca voastra, sa-i impuneti niste reguli. happy

Sper ca m`ai inteles si ma bucur ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| rater1994 a răspuns:

Uite eu iti recomand sa incerci sa vb cu fata aia nu-s daca ai fi si tuh de acord cu asta faci cum doresti du-te la baiat si vb cu el si intrebal pe cine alege pe tine sau pe aia zi c atuh nu o suporti pe fata aia

| alessia a răspuns:

Pai...ce sa zic.so.tre` sa fii tu insuti ca sa cuceresti un baiat.happy naturaletea le intrece pe toatehappy.si chiar daca el va avea o relatia cu tipa aia, stai linistita ca mai mult de o saptamana nu vor fi impreuna.hee hee iti zic euhappy ca daca ea e"turfulitsa" cum zici tu, o sa se mai dea si la altii, sh ala o sa vada si logic, ca o sa se despartahappy.si in al 2`lea rand parca avea si prieten, nu? chiar e "tarfulitsa"rolling on the floor. in fine, voi incercati sa nu o bagati in grupul vostru de prieteni[ si asa zici ca nu o suporta prea multi, te credlaughing] iar daca ea va simti ca e respinsa isi va vedea de drumul ei.

pa-pa si sper ca te-am ajutathappy bafta!:*
o zi buna!

| AnnyXoxo a răspuns:

Pai. daca vrei sa te placa incearca sa fi la inceput inabordabila cu el. :* apoi o sa vina el la tine.:d si ca sa scapi de fata aia. laughing prinde-o si fai felu' cum ziceai laughing)

| simonna a răspuns:

Daca ar tine la tine si ar vrea sa fiti impreuna nu ar lua-o in brate pe tipa aceea si nu ar cocheta cu ea.Parerea mea este ca nu te merita, dar tu faci cum vrei. Cred ca ar fi o greseala sa mai incerci sa ai o relatie cu el.happy

| Kassandra_9578 a răspuns:

Poi... spune-i la tipu ala ca daca chiar te iubeste cu adevarat nu a procedat corect, din moment ce te-a sarutat si ti-a dat sperante ca poate fi ceva intre voi.Iar la tarfulitza trage-i o palma si ii spui multumesc pentru ca te-a ajutat sa-ti dai seama cine-i ala! Si mergi mai departe, el nu te merita chiar daca tu il placi enorm de mult! Sper sa-ti fiu de ajutor!

| Heys a răspuns:

Hai ca iti zic eu cum sta treaba.El iti facea avansuri si u satai sa intrebi Romania mai intai sa vezi ce zicem noi pe cand cealalta fata (cu capul pe umeri) a facut ce trebuie.Baiatul s-a saturat sa se dea la tine fara nici un rezultat mai zici ca te si pupa pe gura.nu stiu cum e la voi acolo la Cuca Macaii da la mine la oras nu prea e asa.Sa ma pup pe gura cu toate asa la misto sa ma dua eu smecher.Vezi cum faci nu fi isterica si obsedata si sa omori fata pentru ce ca u nai fost in stare in timp ce el iti face avansuri.Fai tu avansuri lui daca esti asa de intepata cum ai zis. Daca ii plac de tine poate se razgandeste dat scuze uite ca mi-a venit in minte ideea acu tu te pupi cu el pe gura si esti geloasa sa se tine de mana cu respectiva crezi ca ea nu e geloasa. Flirteaza cu cineva sa vezi daca ii pasa daca nu ii pasa sa fie sanatos acele saruturi au fost doar de forma inseamna.

| Oanna_3541 a răspuns:

Pai incearca sa vb cu el si sa-i spui ceea ce vrei sa spui deschide gura spune ce ai pe suflet lov3.fii tu insuti... funditabig grin

| WolfScream a răspuns:

Daca tu vrei sa il cuceresti pe acel tip in totalitate trebuie sa te folosesti de informatile despre acel baiat adica presupun ca ati stat ceva timp impreuna si ca ti-a povestit ce ii place asa ca incerca sa te folosesti de ce ti-a zis el ca ii place de ex daca el este un mare fac de fotbal arata-i ca si tu esti pasionata de acelasi lucru. Incearca sa va gasiti cat mai multe lucruri in comun si asa il vei cuceri iar pe fata aceea incearca sa nu te certi cu ea pentru ca sigur celalalte persoane isi vor face o parere proasta despre tine Mult norocwinking

| aMIR_1953 a răspuns:

Eu as zice sai spus fetei[cand nu e baiatul]ca e iubit-ul tau si sa il lase in pace si sa ii spui baiat-ului acela:
-te iubesc!
si tot felul de chesti siropoase

| aMIR_1953 a răspuns:

Sa ii spui fetei ca e iubit-ul tau[cand nu e baiat-ul]si sa ii spui baiat-ului:
-Te iubesc!
Si tot felul de chesti din astea

| ionela_2983 a răspuns:

Ignoral,sunt sigura ca daca il vei ignora el va incerca sa se apropie mai mult de tine, iar daca nu va insemna ca nu tine deloc la tine si ca nu-i pasa adica nu tea iubit.nici nul saluta.

sper ca te-am ajutat eu asa as face tu cum vrei.