| Annie a întrebat:

Hey as vrea sa ma impac din nou cu prietenul meu de care eu m-am despartit pentru ca tot ce vorbeam cu el ii spunea prietenei mele celei mai bune si imi spunea ca sunt indiferenta si ma acuzat ca stau cu el din mila dar nu-i adevarat.Si intr-o seara ma enervat atat de tare incat i-am dat papuci cam urat si acum regeret ca am facut-o si as vrea sa ma impac cu el pentru ca stiu ca lui ii place mult de mine si nu stiu cum s-o fac pentru ca nici nu am mai vorbit

4 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Faptul ca-i spunea totul prietenei tale inseamna pe de o parte ca probabil a tras niste concluzii pripite si avea nevoie de o persoana care sa te cunoasca indeajuns de bine si care sa-ti stie foarte bine personalitatea, lucru care il putea asigura in anumite privinte, iar pe de alta parte si tu ai facut o greseala ca te-ai despartit de el la nervi ( cand suntem furiosi facem lucruri pe care le regretam foarte mult mai tarziu cand de fapt realizam consecintele faptelor noastre, cum de altfel ai spus ca s-a intamplat si cu tine ). nu spun acum ca aceasta greseala nu poate fi indreptata; ba da se poate, insa mai intai trebuie sa aflii daca intr-adevar el te mai place precum crezi, si evident trebuie sa te gandesti daca il placi si tu( nu este suficient sa fi cu cineva doar pentru a-i face un favor, pentru ca persoana respectiva te place iar tu te temi ca prin refuzul tau sa-l ranesti, trebuie sa simti si tu ceva ). eu cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu el, sa-i explici ca-ti pare foarte rau pentru cele intamplate, si sa-i dai de inteles ca-l vrei inapoi, asigurandu-l ca nu se va mai intampla ca si data trecuta. dupa ce discutati si vezi raspunsul lui puteti decide impreuna ce se va intampla mai departe cu voi. succes happy

| lavinia_7802 a răspuns:

Da-mi id-ul tau. tr mesaj si te ajut cu cea mai mare placere pentru ca stiu cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!`big grin

Si eu m`am desp. de prietenul meu de o sap`thinking
El a vrut sa ne desp...cik "nu`mi pasa de el...chestii din asteaoh go on"

Acum sta cu o prietena de-a mea`rolling on the floor))
Si eu stau cu un baiat`big grin. Dar nu-l iubesc deloc`[-x.In schimb el ma iubeste`straight face
Dar eu tot la fostul ma gandesc si in fiecare seara il visez ca ne impakm`cryingcryingcrying

Acum pe 18 faceam si noi 7 luni`straight face
Asta e...

Daca nu i-ai dat ign pe mess`happy baga`te in discutzie cu el`big grin
Si peste o ora doua... daca vezi ca vorbiti si nu e sup. pe tine...sa i zici asa " hmmm m`am pliktiyawn vrei sa iesi afara?`smugbig grin"
Daca zice da ...iesiti afara`big grin si vei vedea ca totul se va rezolva`:*

Pupiciii`kisskisskisskiss

| Ninon a răspuns:

El ii spunea totul prietenei tale pentru ca era foarte entuziasmat de relatia cu tine, dupa cum se vede el era mai implicat. trebuie sa stii ca pe un baiat ca asta il poti avea oricand.si dupa un an si dupa 10. daca te place el te va accepta mereu, crede-ma, experientAlaughing
"as vrea sa ma impac cu el pentru ca stiu ca lui ii place mult de mine ". Doar pentu ca el te place? nu este un motiv destul de bun, gandeste-te si la tine, vrei sa te impaci cu el pentru ca iti este mila sau pentru ca nu mai poti dupa el? eu zic sa te gandesti bine, nu e ultimul baiat.happyxoxo