| ♥MarOtravitoR♥ a întrebat:

de mult nu am mai postat o intrebare sau un raspuns pe acest site, acum insa as vrea sa incep cu ceva mai personal.

Deci...

Am fost intr-o seara la o plimbare, eram eu, prietena mea cea mai buna, iubitul ei si un prieten de`al lui.
Mie imi place de baiatul acela[de prietenul iubitului prietenei mele cele mai bune, sper ca intelegeti :d ] si se pare ca si lui ii place de mine, deoarece n`eam sarutat de mai multe ori in ziua aia, si in urmatoarea zi, dar problema este ca el are prietena. Asta ma deranjeaza foarte tare si am refuzat sa ma mai facem ce faceam in astea doua zile. M`a deranjat si faptul ca el se poatra mai special cu mine doar cand suntem intre patru ochi, in public nu prea imi da atentie, se mai aseaza el cateodata langa mine, dar nu mai mult.
Prietenul celei mai bune prietene a vorbit cu el, si el i`a zis ca ma place, dar nu o lasa pe cealalta pentru mine, desi nu este o relatie serioasa, pentru ca el o inseala des si nu tine la ea, dar nu o paraseste pentru ca se distreaza cu ea.

Ce sa fac? Prietena mie spune ca ar trebui sa profit de ocazie si sa ma distrez cu el macar un weekend acolo... dar nu stiu, mi imi place de el si nu vreao sa o iau asa... ca pe o aventura, eu vreau s`o lase pe aia!

HELP!~

Răspuns Câştigător
| florocirc a răspuns:

Daca tu esti prietena cu acea fata, mai bine nu ai incerca sa te distrezi cu el, si eu am facut asta si acum cand ne certam, apare si subiectu asta, da ` nici daca nu ai fi prt cu ea. dp parerea mea nu ar trebui sa fi cu el nici macar pentru distractie, pentru ca lumea o sa vada, si apoi o sa se zvoneasca tot felul ` de aberatii despre tine, iar daca acel baiat a spus ca i place sa se distreze cu prt `lui, insmn ca nu merita osteneala! la fel poate sa se distreze si cu tine cum se distreaza cu ea, sper ca ti am dat un raspuns bun, daca vrei poti sa mi dai si fundit ablushing

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Daca ai putea sa privesti totul ca o simpla aventura, nu cred ca ar fi ceva rau. Chiar ati putea vorbi deschis, fara niciun resentiment, stiind ca oricum nu ar fi nimic mai mult intre voi decat distractie.
Daca nu, nu are rost sa-i faci lui placere si tu sa suferi. Daca el nu vrea ceva serios, asta e, altul!

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Aceeasi chestia mi s-a intamplat si mie, la fel. Doar ca prietena mea nu aflase.
Eu zic sa faci ce-ti spune inima ta, eu zic ca o v-a jena pe prietena ta. Totusi eu nu cred ca ea ti-a zis asa. Fa cum crezi ca e mai bine

| johnyboy a răspuns:

Odata ce nu vrea s-o lase p'aia cu care e, stai tu linistita ca mai mult de o aventura intre voi n-o sa fie niciodata.
si prietena ta cea mai buna nu cred ca ti-e chiar cea mai buna...eu sincer nu te impingeam in bratele aluia, hai sa fim seriosi, prietenul ei a imbarligat-o sa-ti zica sa te distrezi cu ala o data de doua ori poate sa i-o si su*gi putin, ala vrea clar o aventura cu tine sa mai treaca si el ceva in lista de cuceriri. Iti zic eu ca asa gandeste, ti-o zic eu cu cei 32 de ani de experienta ai mei ca am facut si eu din astea. Uite, propune-i ca daca te vrea cu adevarat s-o lase p'aia, sau sa te lase pe tine s-o suni si sa-i spui ca el de azi e cu tine... daca are tupeul asta inseamna ca eu am trait degeaba pe pamantul asta.o sa vezi ca bate in retragere, el n-o lasa pe aia pentru tine, tu nu esti pentru el decat o bucata de carne, o.ca sa nu fiu rau nu mai zic nimic.si de aici nu mai e decat un pas pana la suferinta, o s-o faci cu el, o sa-ti placa, o sa ti se puna pata si mai tare, samd. fii cu demnitate si nu accepta sa fii amanta/a 5-a roata la caruta

| UnSimpluGand a răspuns:

Sftu meu cand vrea sa se mai apropiete de aia spune-i si tu asa,, Du-te la iubithatha,, si mereu chesti din astea cu iubithasa cand vrea sa vb sau sa te saruthe si la un momenth dac cand o sa se enerveze o sa se desp de eahappy...Sau daca nu vrei duthe si spune-i iubitei lui si o sal ai dooar pentru tinehappy

Funda:d?

Răspuns utilizator avertizat
| lavyyy_6110 a răspuns:

Daca ar tine la tine ar renunta la ea.asa nu cred ca merita, punete in locul ei...ti'ar placea sa fii inselata?