| Adryanna_1259 a întrebat:

Hey, aseara eram cu niste prietene si vb cum pot sa uit un baiat pe care l-am iubit si una dintre fete mi-a propus un baiat super pe care il simpatizez din cls a V -a. I-am facut rost de id si nr de la un pr de la alta fata cu care eram dar tipul pe care il simpatizez era si el acolo. Mai tarziu mi-a luat el nr, am vb la tell si fiindca una dintre fete dormea la mine, eu fiind numai cu soramea acasa care normal iesea in oras... i-am chemat sa se uite la un film cu noi... totul a decurs magic intre mine si baiatul acela ne-am sarutat, ma chiar pipait desi el are prietena, tipul o inseala dar cica tine la ea. Faza proasta m-a prins sora mea cu amandoi in casa, dar am rezolvato iar ei ne-au chemat la o petrecere saptamana vitoara, nu stiu daca sa merg sau nu, fiindca o sa trebuiasca sa-mi mint parinti si in acelasi timp mi-e frica sa nu se ajunga la mai mult decat saruturi si mangaieri, mai ales daca o sa fie alcool, nu stiu ce sa fac, voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| b342 a răspuns:

Mergi frate la petrecere (:. Eh si ce daca e alcool? nu-l bei si gata. Iar parintii sunt usor de convis, daca esti o persoana ff convingatoare. Daca lui chiar ii place de tine, iar tie de el... si la varsta asta? ete **** laughing. Are si el limite laughing. Daca aveai 19 ani te intelegeam, pentru ca la varsta aia se petrec nah *** la toi le e gandu numai la lugu lugu [ nu chiar toti xD ] laughing. Si [pan` la urma nu vad ce ar fi asa de rau daca ai merge la petrecere.Pfff... parintii trebuie sa te lasa mai usor, mai libera... am eu 10 ani si ma lasa aproape unde vreau iar tu la 14 nu laughing. Mult noroc!;*;*;*winking P. S.:Cred ca esti convingatoarewinking.

2 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Eu sunt baiat dar iti spun asa daca vrei mergi cu parinti nu ai dc sa iti faci probleme ca este o petrecere. Dar la faza cu mai mult decat mangaieli este mult de vb si nu de scris dar fac tot posibilul. Alcool este un lichid sa zicem misto dar in acelasi timp cu doua taisuri poti sa faci lucruri minunate beat dar poti sa uiti tot ce ai facut si sa faci chesti naspa depinde de om ( eu beau multtt si dupa multe ore de baut multe chesti simt ca este un fel de cutremur in cap dar faza buna este ca eu si daca beau sau nu rad si fac glume) eu zic sa mergi sa bei dar cand consideri ca incepe sa isi faca efectul alcoolul iti propun sa ii zic baiatului ca nu vrei nimic mai mult decat saruturi atingeri pentru ca nu esti pregatita. Sau mai simplu metoda care fete o iubesc sa o spuna " sunt pe stop " si o sa ii tai aripile. Vezi ce faci tongue

| Maariaa a răspuns:

Deci in primul rand nu ar trebui sa te folosesti de cineva ca sa uiti pe altul. In al doilea rand tipu pe care il simpatizeezi e un dobitoc. Totusi gandeste-te ca are o prietena si nici tie nu ti-a conveni. Insa ma intreb, la petrecere nu o sa fie si prietena? Ar trebui sa te duci, insa insotita de un alt baiat, poti sa rogi un prieten, pentru a ii demonstra ca pentru tine nu conteaza ce s-a intamplat saptamana trecuta, poate nici ca iti amintesti. Si cat despre cat tine el la prietena lui, putin. Daca ar tine la ea nu ar insela-o. Sa fim seriosi.Totusi, ar trebui sa te tii departe de alcool pentru a nu face prostii dupa. Sper ca te-am ajutat.