| UpS1 a întrebat:

am o prietena de curand, am 12 ani si ea tot la fel. Ne cunoastem de cand eram micuti ( Cam pe la 1, 2 ani ), am fost prietenul cel mai bun pe atunci. Dar lucrurile s-au schimbat de cand am mintit-o in legatura cu ceva grav si de atunci am continuat tot asa. Stati sa va explic : Ea mi-a spus prima ca ma place si era inebunita dupa mine si tot felul' de chestii, atunci nu stiam ce e aia " Dragoste " ( Fiindca era prima mea iubita si eu primul ei iubit, n-a fost o relatie serioasa fiindca nu ne-am sarutat ). Acum nu mai are incredere in mine si imi zice " Te iubesc, dar nu te plac " si imi spune ca nu vrea sa fie cu mine impreuna fiindca nu sunt sincer. Cum as putea sa ii recastig increderea? ( Mi-a spus ca daca as fi sincer nu s-ar mai desparti de mine pan' la adanci batraneti ). Vorbim, vorbim mult si bine dar la ce ma intreaba eu o mint. Nu stiu ce sa mai fac stiind ca mi-e dor de ea ( Cu ea am avut primele saruturi pe la 5, 6 ani in fiecare zi ). Cum as putea sa o fac sa ma placa si mai mult si sa vrea cat mai mult sa stea cu mine?

Răspuns Câştigător
| SurpriseMotherfucker a răspuns:

Lăsa-ți-l fraților rolling on the floor Ce vă tot luați de el că are 12 ani? Ce dacă, măcar e cu capul pe umeri ( adică nu e genul cu "hei am dezvirginat-o pe una am 12 ani etc."), nu ca alții. Eu zic să încerci să nu o mai minți ..cum să-i câștigi încrederea? Eu zic că trebuie să o iei încet, să îi spui adevărul și să o convingi că acela este, ușor o să i-o recapeți happy. Altă idee n-am. :/

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Dragostea e un sentiment prea complex sa-l simti la varsta asta

| Fatamuntilor a răspuns:

Am mai spus pe aici,minciuna nu este un lucru bun,indiferent de situatie.
Voi sunteti cam micuti,termeni,,iubire'',,, dragoste',, relatie'',,, sarururi' nu va sunt cunoscuti in adevaratul sens al cuvantului.De aici si incertitudinea voastra.
Deocamdata puteti fi doar amici, mergeti in parc, invit-o la o ingheta, suc sau cu bicicletele.
Puteti pleca sau veni impreuna de scoala sau sa va faceti lectile impreuna.Va puteti ajuta unul pe altul. Asta daca si parintii sunt de acord, pentru ca asta presupune prezenta in casa unuia dintre voi.

| bbu2eugen a răspuns:

Pai fii sincer!

| robi1990 a răspuns:

Ai 12 ani, ai timp nu te omora cu fetele de acuma, vezi-ti de scoala, ai timp dupa liceu de ele

| alezander12 a răspuns:

Fii deschis cu ea si demonstreaza-i ca esti sincer.Dar nu are rost, fiindca ai 12 ani acum ar trebui sa-ti vezi de scoala nu de iubite!