| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti cum reactionati cand sotiile voastra va obliga sa mancati resturiile de la masa de pranz ca sa economisiti mancare si bani si ca ea sa nu fie nevoita sa faca un fel nou de mancare pentru cina?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Bat cu pumnu`n masa si arunc farfuria pe geam apoi ii fac valiza si la gara

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De obligat nu are cum sa-l oblige, ca nu-i copil mic sa-i bage in gura cu forta.
Multi gatim mancare mai multa, care poate fii mancata la 2-3 mese, pe care nu le-as numi resturi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma intorc pe cealalta parte.
Cand am vise tampite si sforai, de obicei.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cati misogini pe intrebarea asta!
In multe familii se gatesete si pe doua zile, mai ales si femeia lucreaza.
Baieti, hai sa dezvalui un secret/ truc pe care multe gospodine il folosesc adesea.Din asazisele,, resturi'' se pot face alt fel de mancare.E greu de aticipat fix umarul de portii asfel incat sa nu ramna deloc.Si ce te faci daca friptura este asa de buna incat mai vrei o portie?
Munciti amandoi pentru mancarea aia, de sa arunci banii la gunoi!

| Hammurabi a răspuns:

Probabil aș pune-o să spele și prezervativul "după" și să-l pună la uscat.
Tot pentru economie,
rolling on the floor

| VoidEternal a răspuns:

Hai bă Verginică, fii și tu eco.

Mâncarea e mâncare, doar nu o scoate din gunoi sa o pună pe masă. Nu-mi place risipa, deci nu m-ar deranja.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Pai aia nu are cum sa fie nevasta mea