| PainTech a întrebat:

Deci, mama ma streseaza ca nu stie ce mancare sa mai faca. Asa ca mancam aproape mereu cartofi cu ou. Voi ce mancati la pranz si la cina? Poate ceva rapid de facut fara incrediente scumpe.

Deci voi ce mancati la pranz si cina?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o varietate enorma de mancaruri bune si gustaose facute de Geanina, chiar are si video clipuri pas cu pas cu mancarurile ei.
Site-ul ei este acesta:
http://www.jamilacuisine.ro/

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fasole pastai
paste
fasole

| KodrutZ a răspuns:

E vara, jeez! Salate cit cuprinde, un gratar, un ficatzel. Cartofii piureu, nu innecati in ulei. Mai usurel cu atita ou. Super-ciorbe, cum ziceam, inca e sezonul cu legume proaspete.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai pe google retete si idei buluc

| PainTech explică:

Cred ca nu s-a inteles bine. Felul 1 ciorba si felul doi cartofi cu ou. Nu doar cartofi cu ou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durere pe paine.

| nothinginteresting a răspuns:

Supe, ciorbe, carne, salate, pireu, orez cu legume

| Biancaaaas a răspuns:

A prânz un smoothie cu fructe, iar seara o salată de legume cu brânză, sau lapte bătut cu cereale, sau mămăligă cu smântână, sau carne fiartă cu roşii.

| PainTech explică (pentru Biancaaaas):

Am zis ceva usor de facut. Nu am smoothie maker sau cum se numeste.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PainTech):

E vară, mănincă brînză cu roșii, lasă prăjelile, ca zăpăcesti ficatul, ouăle nu sunt bune consumate zilnic, un ou pe săptămînă este suficient, salate multe, de roșii, salată verde salată de varză e bună, si ciorbe, supe, organismul are nevoie de lichide, nu numai de apă, o ciorbă de legume, de lobodă de salată, e medicament, cum mama ta daca e gospodină nu stie ce sa gatească? Nu stie sa va facă o ciorbă? numai cartofi cu ouă stie? Nu trebuie sa te intrebe pe tine ce sa gatească, sa caute pe net retete, nu are carte de bucate? Sau îi este m ai usor sa ti trinteasca in farfurie cartofi cu ou, ou prăjit si ăla, deci cit m ai multe otravuri, e uri. poftă bună.