| Irinami21 a întrebat:

Hey...buna! sunt mihaela si sunt in clasa a VI-a,imi place de un baiat care este mai mare decat mine cu un an. mie mi se pare ca este dragut,dar prietenele mele,spun ca nu! m-a intrebat daca as vrea sa fiu impreuna cu el (pe mess),iar eu i-am spus ca DA,dar apoi el a zis ca a fost doar o gluma prosta si doar a glumit. imi puteti spune si mie, ce as putea sa fac ca sa nu mai fiu timida in prezenta lui? pentru ca nu prea am curajul sa vorbesc cu el fata in fata...iar cand o fac, ma inrosesc toata

Răspuns Câştigător
| ana5 a răspuns:

Daca tu il placi nu trebuie sa tii cont de parerea prietenelor si daca ti se pare de treaba, eu cred ca a vrut sa vada ce raspuns i-ai da si a vrut sa vada daca il placi si tu, sau poate chiar a fost o gluma.Incearca sa fi mai deschisa si mai comunicativa, incearca sa fi relaxata cand vorbesti cu el si sa nu mai fi timida.Succes!

2 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Nu ai ce sa faci ori iti propui sa nu mai fi timida ori nu se intampla nimic nu exista tratamente sau solutii pentru reactiile sufletesti.

| 444444444444444444 a răspuns:

Zii ca a procedat ca un las! Am avut si eu acesta situatzie, din cauza prietenilor am neglijat prma dragoste, si ce crezi in 2 luni cea mai buna prietena,ce'mi zicea ca e un natarau se intilnea cu el! off periuada tare grea a fost! Nui pe asta. Trebue sa-ti gasesti curajul,si nu da atentzie tuturor, ca nu ei au grija de viata ta, si daca doresti sa fii fericita, fii din rasputeri! Gaseste curaj sai explici sentimentele tale fata de el! Si daca nu da un raspuns accetabil, zii ca glume o data si o data devin seriozitate, dar poate fi prea tirziuwinking is sigura ca il va pune pe ginduri) succese din suflet)