| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc mihaela si as dori sa va spun ceea ce am pe suflet si daca puteti sa-mi dati un raspuns:sunt in clasa a 8-a si de curand imi place un baiat din alta clasa dar prietenii lui sunt foarte "dificili" mai ales ca eu sunt o fata cu ochelari.Toata lumea imi spune ca arat mult mai bine ca el si ca sunt foarte frumoasa dar se pare ca el nu vede asta.Am incercat sa vorbesc cu el dar nu vrea sa auda de mine deloc atunci cand cineva il intreaba de persoana mea. Mi se pare copilaros din partea lui sa se streseze atata cand e vorba de mine... el ma crede o fata cuminte adica ca nu fumez nu beau nu sunt din gasca lui etc...si mi-a zis pe mess ca nu-i place de mine si ca sunt urata si este foarte influentat de prietenii lui...sincera sa fiu vreau foarte mult sa fiu cu acest baiat dar nu stiu ce sa fac... ce puteti sa-mi spuneti? Multumesc(P. S eu sunt zodia balanta si el peste)

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Of, of of...Nu stiu de ce tii mortis sa fii cu el? Sunt sigura ca nu esti urata, dar nu ai mai gasit alt baiat, decat unul de seama ta, pe care daca il iei la "bani marunti", nici cu buletinul in mana nu stie cum il cheama? Hei, draga mea s-au terminata baietii de clasa a VIII-a, dar uita-te si tu la unul care este in clasa a X-a, sau mai asteapta pana la anul, sa fii macar la liceu si ai sa vezi ca vei avea alte pretentii de la un baiat, nu neaparat sa-ti fie prieten. De ce te umilesti si cersesti prietenie de la el, ca sa rada baietii din clasa lui sau colegele si colegii din clasa ta? Ma trec fiori cand aud de bautura si fumat la anii vostri, daca incepeti de pe acum cu aceste vicii, cum veti arata oare la 30 - 40 de ani, probabil ca niste muraturi ajunse primavara, pe care nu le-a mai mancat nimeni.
Sfatul meu...ai coloana vertebrala, fii dreapta deci, nu pleca trupul in fata unui mucos neispravit, chiar vrei sa fii bataia lui de joc pana la capat si sa regreti cele facute si trecute? De ce nu ceri sfatul mamei...sigur vei spune ca nu te va intelege, dar ai incercat? Deci, lasa-l si mai ales uita-l...de fapt nici nu te uita la el.
In privinta zodiilor, asteapta sa faci 18 ani...

| bluesky a răspuns:

Nu merita, uita de el... daca ti-a vorbit asa, daca ati fi impreuna tot asa ti-ar vorbi! Poate e influentat de prieteni... poate nu, oricum ar fi, daca ti-a spus ca nu vrea nu ai ce face, stiu ca doarecryingDar treci peste si incearca sa cunosti altii baieti! In legatura cu ochelarii, din pacate in zilele noastre conteaza...nu mai e ca inainte, dar nu asta arata cum sti tu de fapt.Mergi la un control specialist si cumpara-ti lentile, dar nimeni nu merita sa te schimbi pentru acel "cineva", daca nu te place asa cum esti...nu incerca sa fii alta, o fatada, ca dupa va realiza ca ai fost "falsa" si nu ii va placea! Fii indiferenta si arata-i ca nu iti mai pasa de el, atunci il vei rani, stiind ca nu mai tii la el(sau sa te prefaci), poate va veni el la tine, dar mai bine nu mai insista, lasa-l...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Heii tu ai incercat sa vorbesti cu el daca el ti-a zis asa nu stiu de ce mai insisti

Lasa-l in pace daca i-ar placea de tine cu adevarat nu s-ar lasa influentat de prietenii

Fi indiferenta

| EUSIATIT a răspuns:

Iti spun doar atit ocupate de scoala pentru ca te asteapta un examen lasa dragostea si prietenii ca nu o sa dea examen pentru tine. MAma ta stie cu ce te ocupi?

| Paris a răspuns:

Offf, scumpico, cat o sa mai razi peste ceva vreme de problemele astea happyParerea mea? Ai de invatat, esti in clasa a 8a, te asteapta intrarea la liceu, lasa-i in durerea lor pe baietii astia prosti. La ce te poti astepta de la un baietel in clasa a 8a? Imaturitate, prostie etc etc etc. Vezi-ti de treaba ta si vei vedea ca lucrurile vor reveni pe fagasul normal. iar fetele cu ochelari, sunt foarte frumoase! Salutari si pupici!

Răspuns utilizator avertizat
| buburuzzz a răspuns:

Asha baiat nu merita dragostea ta! o fata frumoasa, desteapta ar putea oricind sasi gaseasca pe cineva de nasul ei, iar un baiat cu asa prieteni mereu va fi influentat de ei si vei avea o lupta continua ...si mai apoi vei avea mai mult de suferit decit acum...gindeste putin si logic! in ziua de azi cu inima marge...gindeste-te bine

| ._6225 a răspuns:

Lasa-l in pace, nu mai insista. Pentru ce, de fapt? Vrei sa fi cu un "smecheras"? Nu merita! Iti spun din propria experienta. Nu face greseala de a mai insista. Nu ai cum sa ii schimbi anturajul. Deci... daca ai avea o relatie cu acest baiat, prietenii lui ar avea o mare influenta in aceasta relatie. Nu iti face de lucru cu el! Cu siguranta meriti pe cineva mult mai bun decat acel baiat! El nu merita atentia ta!

Răspuns utilizator avertizat
| alexutzah16 a răspuns:

Nu te vrea .nu-i arata ca tu il vrei! Fi indiferenta si o sa observe asta.Baietii de genul asta cand nu mai sunt bagati in seama sunt "Raniti". Daca el are orgoliu. poti sa ai si tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu crezi ca se poate dragoste cu dea sila? da ...esti clasa a opta.nu ai preocupari muuuult mai importante?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti din Sibiu? Y! M pah_bog... te pot ajuta, daca esti fata pe care o stiu. Se potriveste si zodia si clasa si tothappy