| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare destul de comlicata sper sa o intelegeti:
De aproximativ o luna imi place de un baiat sau...de fapt il iubesc ma gandesc mereu la el si simt lucrul asta.Eu pana acum nu l-am mai vazut credeam ca e venit nou in oras.Baiatul acesta nu este in aceeasi scoala cu mine si este cu un an mai mare.El umbla cu un baiat care este un verisor mai indepartat cu mine.L-am intrebat pe fb (verisor) daca acesta ar vrea sa fie cu mine, dar inainte de asta l-am intrebat daca are prietena si a spus ca nu are, si ca "nu cred"c avrea sa fie cu mine.Am fost foarte suparat pe chestia asta si am si plans.Eu nu ma cunosc cu acest baiat, nu este vreo frumsete dar imi place de elk pur si simplu m-am indragostit.Ieri,prin intermediul unei prietene (care nici ea nu il cunoase) l-a intrebat pe strada pe celalalt baiat(verisorul meu) daca e ruda cu mine si a spus da.Inainte de asta l-a strigat pe baiat de 2 ori iar acesta s-a intors si ea i-a zis:"Buna, am o prietena in clasa care te place si vrea sa fie cu tine si daca esti singur" verisorul meu i-a spus ca are prietena, iar acesta a zis ca nu are.Ea i-a oferit si poze de pe telefon si a zis ca nu are nevoie.Inainte de asta verisorul meu a zis "x adica eu, nu o sti" iar el a nu isi amintea in acel moment. Apoi ea l-a intrebat ce ii spun? "Nu stiu" Ii spun ca te mai gandesti? "da" si cam atat.Tot ce stiu despre el este cum incheama, unde sta, la ce scoala merge si cam atat.Prietena mea a spus ca daca il vede ma prezinta dar mie mi se pare ciudat, eu fiind fata i-as spune sa ii ceara id-ul de mess dar tot ciudat mi se pare.Bun.Si ce pot sa vorbesc cu el nu stiu habarf nu am eu fiind si o fire timida.
Ajutati-ma ce ar putea sa insemne "nu stiu" si ca se mai gandeste.Inteleg nu il cunosc,nu ma cunoaste, dar na nu e un capat de lume.Ce sa fac? Nu este problema c anul m-ar putea place fizic prietena mea spune ca este cam urat, ma rog acu mie imi place! FUNDA

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca pentru a avea o relatie cu un baiat trebuie sa fie si el interesat de tine. In cazul tau nu este.

| December a răspuns:

Deci ai scris groaznic si obositor. Nu prea am inteles mare lucru. Singura chestie care am reusit sa o deduc e ca pe el nu-l intereseaza persoana ta. A spus nu stiu ca s-a scape de intrebari. Asta e singura impresie care mi-o da " povestioara" ta.

| ILoveYouAlexC a răspuns:

Draga stiu cum te simti, asa eram si eu cand eram mai mica, ma indragosteam de baieti asa ur si simplu si sufeream dupa ei pentru ca nu avem tupeu sa vorbesc cu ei, daca vorbeam cu ei nu aveam tupae sa ma impretenesc si in cele din urma nu aveam tupeu sa il/ii intreb daca vrea sa fie cu mine... daca chiar simti ceva pentru el, fa tot posibilul sa il contactezi si sa vorbesti cu el, daca te refuza sa nu plangi, stai calma, nu s-a terminat pamantul de baieti, baietii vin si pleaca. o sa mai fie baieti in viata ta destui :*. Sfatul meu este ca atunci cand iti mai place de un baiat sa nu pui suflet, doar sa il simpatizezi. sa il placi, dar niciodata sa pui suflet cu adevarat ca mereu cand se termina o relatie o sa suferi mult. Ai grija! Succes!

| ILoveYouAlexC a răspuns (pentru ILoveYouAlexC):

Pur* tupeu* imprietenesc*

| Amidamaru141 a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui direct ce ai de spus, fara a o lua pe ocolite, asta ne enerveaza cel mai mult, iar daca si el o sa te placa va raspunde sigur cu da, daca va spune nu, nu te impacienta, dar inainte sa faci asta gandeste-te bine daca este el cel de care iti place cu adevarat, am vazut ca ai spus ca esti timida, incearca sa iti infrangi timiditatea, alt fel vei spune numai prostii in fata lui. Apropo bafta