| luce20022 a întrebat:

Hey, cam de vreo 2 zile sint impreuna cu un baiat care il plac de ceva timp... Am fost nespus de fericita cind ma intrebat daca vreau sa fim impreuna pentru ca sintem prieteni foarte buni de foarte mult timp, dar acum alt baiat imi scrie ca ma place si ma navaleste cu o multime de complimente (ceea ce celalalt baiat nu face aproape niciodata). Am acceptat ca marti sa mergem undeva impreuna (cu al doilea baiat),, ca sa ne cunoastem mai bine". Problema e ca el nu stie ca eu deja sint impreuna cu altcineva, insa tin foarte mult la el si chiar nu vreau sai ranesc sentimentele...sad va rog mult ajutati-ma cu vreun sfat..

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea mea sincera cu privire la mentalitatea si comportamentul tau nu este tocmai una buna. Inteleg ca esti chiar la inceputul unei posibile povesti de iubire insa faptul ca "sentimentele" tale oscileaza intre 2 baieti denota lipsa de maturitate, dar si labilitate sentimentala, adica ai fi dispusa sa renunti la cineva doar de dragul unor vorbe frumoase si complimente neverificate.Pe de alta parte se poate admite deocamdata ca exista si posibilitatea ca procedand astfel sa il alegi pe cel care se va potrivi perfect dorintelor si viselor tale dar cu conditia ca schimbarea baietilor sa nu devina o obisnuinta.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

2 zile deja prea devreme pentru a spune ca esti cu cineva mai ales la varsta voastra cand nu stiti ce vreti, nu e frumos sasi joc de baiatul acela ca daca aud colegii tai sti ce complimente o sasi aduca nu, si cuv ala te va indeparta de alte colege pentru ca fetele urasc fetele care se vand usor, eu te-as sfatui sa te gandesti ce vrei, sincer la varsta scoala ar fi bine sa fie pioritatea nr 1 sa stii ca barbatii bogatii, frumosii, badboys aprecieaza o femeie inteligenta si nu le considera jucarii sexuale, vrei sa fi ca italiana aia omorata, i se poate intampla la orice fata de genul tau

| e1xtz a răspuns:

La varsta ta nu este impropriu sa faci prostioare de genul asta, desi chiar si asa primului baiat nu cred ca i-ar placea sa auda.

Sa nu devina un obicei si la maturitate, deoarece atunci vei fi catalogata cu altfel de apelative.