| Căpşunicăăă a întrebat:

In luna ianuarie a acestui an, am cunoscut un baiat pe internet. Mi-a cerut id-ul, am vorbit iar dupa o luna am devenit cei mai buni prieteni. La un moment dat m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna, si bineinteles am acceptat. Am fost impreuna, ne-am certat din cand in cand, dar acum, de un timp, isi ia lumea in cap si imi tot spune ca la cea mai mica greseala a mea ne despartim si uitam unul de celalalt. Nu as vrea sa ne despartim, dar nu as vrea nici sa mai raman cu el daca incepe cu asa ceva. Am incercat sa-l uit, dar imi este imposibil. Vreun sfat? Dau funda. Multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| ChuckyDoll a răspuns:

Pai incearca sa pari indiferenta atunci cand el face fite, si incearca sa iti gasesti un tip cu care sa il faci gelos, sa vada ca nu e singurul baiat de pe planeta si ca tu te descurci si fara el chiar daca nu e asa:*[fundoipuppy dog eyes?]

5 răspunsuri:
| k1d0 a răspuns:

1. Cum sa faci o relatie cu cineva daca nici macar nu l-ai vazut vreo data in realitate?
2. Ca sa il uiti mai usor trebuie sa te atasezi de altcineva daca ma intelegi, adica sa iti placa de altcineva, ca sa te gandesti doar la acela si sa uiti de acesta.

| MaRRyAuTsA a răspuns:

Nu-ti mai aminti de el, nu te merita cautati un iubit care sa te merite

| abigaill a răspuns:

Cred ca poti mai mult decat atat, meriti mai mult asta categoric. sunt convinsa ca mai ai alti prieteni, incearca sa te deschizi catre o alta relatie... stiu ca e greu mai ales daca tu ai tinut la el, dar nu e imposibil, iti spun din propria experienta:** mult succes>big grin

| Căpşunicăăă explică (pentru abigaill):

E vorba de o relatie la distanta, dar, chiar daca incerc sa fiu cu un alt baiat, nu reusesc, deoarece vorbesc in fiecare zi cu acest baiat "de pe internet", si cand sunt pe cale sa pun piciorul in prag, ma ia cu dulcegarii (sincer eu ma "topesc" cand imi spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, dar nu dupa mult timp iar are fite.

| anonimdin99 a răspuns:

Daca ti-a zis asta...nu cred ca tine al tine sad Daca te iubea cu adevarat te-ar fi suportat si ar si trebuit sa treaca peste toate defectele tale.