| sakurabutterfly a întrebat:

Hey! Ce parere aveti despre relatiile interzise, gen lorelei? Pot suferi transpuneri in realitate sau pot cauza doar efecte dezastruoase? mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Te referi la Lorelei din romanul lui Teodoreanu sau cea din poezia lui Heinrich Heine? Sau la alta Lorelei?hee hee
Pentru ca daca e vorba de prima, nu vad nimic interzis in relatia ei cu Catul Bogdanhee hee Dimpotriva, era o relatie pasionala, frumoasa, pe care o acceptau si parintii fetei si apropiatii barbatului( toata lumea era multumita, cu exceptia Gabrielei care suferea in secret). Deci nu era nimic interzis.
Si in legatura cu intrebarea ta. sunt posibile ambele variante. big grin

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O am acasa, cartea, si urmeaza sa o citesc dupa ce termin 'elevul dima.'hee hee

Iti spun dupa cum mi s-a paruttonguehee hee

| anna01 a răspuns:

Era doar un decalaj de varsta, nu era nimic interzis, ba chiar previzibil.Realitatea confirma ca efecte dezastruoase se pot petrece in orice clipa a vietii, nu intr-un anumit moment, asa-intitulat sacru"predestinat".