| Alice91 a întrebat:

Hey.Credeti in iubirea si in relatiile la distanta? Sunt indragostita de un an de un baiat de la 400 km de orasul in care stau eu si ne-am vazut de cateva ori cand a venit el aici. Vorbim mult si despre orice.Toti spun ca nu se poate, dar il vreau langa mine

Răspuns Câştigător
| Roo a răspuns:

Buna! cu siguranta DA! daca cei doi se iubesc, pot trece impreuna peste orice! eu si iubitul meu am avut o relatie la distanta(cam de 5 ori mai mare decat distanta dintre voi) si a mers si inca merge! timp de un an si ceva ne-am chinuit asa iar acum locuim impreunalove struck sunt 2 ani si 3 luni de cand suntem impreuna. deci, cand dragostea e puternica e posibil orice! aveti rabdare si incredere!

9 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Nu cred in relatii la distanta, astea se termina repede pentru ca nu poti face sexsad

| fabiola a răspuns:

Sa stii de la mine ca totul depinde de voi si orice este posibil atunci cand este iubire sincera si pura! Poti fi langa el si sa te insele, poti fi departe si sa il simti tot timpul langa tine!

| Bubuuuu a răspuns:

Cu siguranta o relatie la distanta este mult mai frumoasa! Va vedeti mai rar, dar traiti acele clipe impreuna cu adevarat, nu aveti cum sa va plictisiti unul de altul.Eu zic sa ramaneti impreuna.(daca sunteti deja), pentru ca nu aveti nimic de pierdut, ba chiar puteti invata ceva din asta si daca nu tine relatia stii ce ar trebui sa faci in viitor. Multa bafta :*:*!

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Mda, toti de aici te-au cam incurajat sa pastrezi relatia, uite ca eu fac exact opusul. Da, poate ca la distanta puteti vb despre orice, poate ca totul pare lapte si miere, dar, chiar crezi ca un baiat daca intalneste o tipa atragatoare, iar ea ii face avansuri, crezi ca refuza? (NU, te rog NU imi zice "da el nu e asa" is baiat ce naiba, stiu ce zic.)

Oricat de mult ar incerca lumea sa nege, sexul are o mare valoare intr-o relatie. Voi ce faceti?

A sta toata ziua in fata monitorului si a vb cu o persoana asa zis iubita...NU inseamna relatie.

Ma poti injura daca ti se pare ca-s nesimtit, dar o relatie la distanta nu are sanse. Cateva clipe petrecute impreuna NU compenseaza saptamanile in care sunteti la 400km departare.

In plus, avand relatia asta, uiti de viata reala, si poti pierde alte posibile relatii.

| husieaihsnaodiahwdna a răspuns:

Buna! EU una da, sunt intr-o relatie la distanta de un an happy si totul e super bine, ne vedem de 3 ori pe an si clipele impreuna sunt superbe love struck nu trebuie sa te iei dupa alti, conteaza ceea ce simti tu, daca aveti incredere unul in celalalt si va iubiti doar atat conteaza...Nu e usoara o relatie la distanta dar sa stii ca e un lucru frumos love struck Felicitari si sa fii iubita

| roscataa a răspuns:

Hei happy si eu am fost intr-o asemenea situatie, doar ca la mine distanta e de 200 kmlaughing. La mine chiar exista:X Il cunosc de un an si suntem de 4 luni impreuna.si e bine. Bineinteles e dificil ptc ne vedem doar odata pe luna. Dar daca te crezi in stare sa lasi gelozia si totul in fata iubirii atunci nu te gandi la ce spun ceilalti! Sper sa fii fericita! Succes:*

| alinforever a răspuns:

Buna! nu trebuie sa iei in considerare ce spun ceilalati,fa ce te indeamna inima,u il cunosti cel mai bine,iar daca merita lupta pentru el,si eu am o relatie la distanta nu ne-am vazut ink, o sa ne vedem tocmai de sarbatori dar, e cea mai minunata prs care am intalnito pana acum si eu sunt in aceeasi dilema k si tine... oare va merge? oare ma sacrific degeaba si amicii o sa rada de mine? dar de ceva timp nu ma mai intereseaza fac ce imi spune inima...sti u greselile care le faci te intaresc asa ca nu ai de unde sti niciodata cand gresesti sau nu de la inceput daca merita norocosul ast in continuare pwpici si mult noroc

| Alice91 explică (pentru alinforever):

Multumesc mult.Cred ca aveam intr-adevar nevoie si de o parere pro...

| samyjons a răspuns:

Eu sunt prinsa in aceiasi capcana ca si tinesad numai ca diferenta e de 2000 km.Ne vedem de multe ori pe an, suntem de mult impreuna, si peste citva timp plec si eu cu el.Eu cred ca daca ai incredere cu adevarat in el si daca il iubesti cu adevarat distanta nu are importanta.Prietenul meu mereu spunea ca distanta ce ne desparte e o incercare de la Dumnezeuhappy. Daca crezi cu adevarat in el, asteaptal caci iubirea la distanta e cea mai dulcehappy bafta:*