| AngieSutru a întrebat:

Hey,cum ii pot spune unui băiat ca îl plac? Stiu ca pare penibil dar chiar îmi place mult de el,și nu stiu cum sa ii spun. Și spun ca pare penibil dar am vorbit de câteva ori și tipul este cu mine in liceu si este mai mic cu un an ca mine, dar nu ma interesează asta. Am 16 ani și nu am mai avut nici o relație pana acum și de aceea nu stiu cum sa procedez. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| BlyeeetAK47 a răspuns:

E cam ciudat ca o fata sa faca primul pas... vezi daca te place (nu actiona in mod direct), iar daca 'Da', atunci o sa faca el primul pas candva.

| MaTeOGG a răspuns:

Si eu am avut problema asta si nu s-a reparat total. ( Ma refer ca sunt baiat si sa ii zic unei fete )
1. Nu ai ce pierde daca ii zici! Ba de fapt ai de pierdut deoarece el poate isi face iubita si tu iesi din "campul lui vizual ".
2. Daca e, spune-i sa iesiti pe afara, etc, si cand sunteti singuri intre 4 ii spui, tine-l de mana cand esti langa el sau tinete glont dupa el.( nu prea exagerat, dar in exursii stai langa el sau in apropierea lui. Cand nu va puteti vedea vb pe tel!
Eu sincer am reusit sa ii zic, dar nu stiu daca o relatie la distanta merge! SI de aceea i-am spus ca o plac, etc nu intru in detalii. Funda?

| Kathrinex a răspuns:

Parcă asta sunt eu ceva timp...
Sper că ți-ai ales un băiat cu un caracter și bun simț.
Spune-i asta. Te sfătuiesc să-i spui între patru ochi, chiar dacă pare mai dificil decât printr-un mesaj. Așa o să-i vezi reacția. Dacă te refuză, poți să-i spui că așa vrei să-i spui asta băiatului pe care îl placi. (chiar dacă el e acela) Și că ai nevoie de un sfat în legătură cu asta.
Spune-i, fără să-ți pară rău orice ar urma.
Succes!

| GandesteRapid a răspuns:

De curiozitate. daca liceul tau e in prahova, Cum se numeste orasul in care este liceul? Fi sincera te rog.
Si ce clasa esti? a10-a cat? ( a, b, c, d, e f ...etc )
Poate si la ce profil esti...
Te rog mult de tot. Poti si pe privat daca vrei