| Anuska_8824 a întrebat:

>Hey`!; d.Am o problema...Am fost ca un tip Stefan. ne-am despartit la inceputu` verii. In timpul vacantei am cunoscut doi tipi(Andrei, Teo). Eu il plac pe Andrei, nu si pe Teo. Andrei mi-a spus ca tine la mine, imi face complimente. Teo se comporta foarte frumos, e atent cu mine.In fn.De curand. Dupa ce m`am intalnit intamplator ca Stefan pe strada a inceput sa ma sune. ne-am intalnit, am vb, am gkumit. mi-a zis ca vrea sa ne impakam. Iar eu nu stiu ce sa fac. Il vreau si pe Andrei, si pe Stefan. Raspunsuri serioase. Nu luate de pe net`!

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ciudat sa te desparti la inceputu veri si s ate impaci la inceputul toamnei.conteaza si dc te-ai despartit de el. dar eu cred ca mai bine sa incerci si cu andrei. cu stefn ai incercat si te iubea si nu erau problema nu se termina relatia + ca ar putea face si baza acum sa va impacati si dupa sa va despartiti iar din alte sau aceleash motive. + ca daca o sa te impaci cu el o sa iti fie si mai greu sa il uiti.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Tu stii cel mai bine! Ia`ti timpul necesar de gandire si asteapta pana esti sigura. Nu umbla cu amandoi fara ca ei sa stie fiindca nu duce nicaieri si lumea va zice ca esti c****. Bafta!

| Caty5 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-i testezi un pic pe amandoi, daca ai o prietena mai aporpiata spune-i sa se dea la amandoi iar daca unul nu poate rezista inseamna ca nu este bun pentru tine si este mai bine sa afli de pe acum decat sa suferi mai tarziu.Scrie pe o foaie caru sunt avantajele si care sunt dezavantajele daca ai iesi cu ei la o intalnire. Daca Stefan a mai gresit o data asta nu inseamna neaparat ca si-a invatat lectia.Eu spun ca este mai bine sa incerci cu Andrea(dar depinde de tine). Sper ca te-am ajutat, fundita!

| Anuska_8824 explică:

Mda.emynem313.Eu nici macar nu m`am gandit la Vampire Diaries...Eu asteptam un rasp.Nu o glmoh go on

| emynem313 a răspuns:

Raspund si eu ca sa nu tac dar prea seamana cu Vampire Diaries povestea asta si numele Stefan fix ca in seriallaughing scuze de raspuns

| VallyVall a răspuns:

Poy o sa iti spun ecva ce mai mult ca sigur ai auzit de mii ed ori in filme: asculta-ti inima! Eu am patit la fel ca tine. Exact aceeasi poveste vara asta.In fine! Poti face urmatorul lucru: i ti programezi o intalnire cu amandoi(nu cu amandoi de-odata pentru ca va iesi un haos incredibil si-i vei pierde pe amandoi)si vezi care iti va face mai mult pe plac.Adica o programezi si tu...prin parc, la o terasa...ceva.Sau mai poti face un lucru.Bati si tu apropoul catre amandoi,pe rand,evident,cum ca iti e dor de el,ca ai vrea sa va vedeti, si vezi care din ei programeaza o intalnire cat mai devreme.Cel care o va programa cat mai repede posibil, inseamna ca vrea sa te vada cat mai repede.Si o ultima solutie ar fi sa ii intrebi,separat, pe fiecare cat de mult tine la tine, cat de mult te iubeste.Si cere raspunsul in procente sau in definitii.happySper sa te ajute, cu toate ca nu prea cred.