| daviddaniel a întrebat:

Hey :* Daca eu si iubita mea trecem printr, un impas cum il rezolvam?
Adica acum in urna cu citeva luni intre noi doi a intervenit un baiat si vorbea cu iubita mea, vorbeau orice i-a facut si avansuri iar pina la urma iubita mea a renuntat la el.
Am aflat ieri ca sunt iar amici si ca vorbeste cu el si mi, a ascuns asta
Eu ce trebuie sa fac? astept respunsuri urgent va rog
Multumesc

19 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

ăă. Mă scuzi, dar nu mai are voie să vorbească cu băieţi?!
Dacă te iubeşte, nu se va uita la altul, va sta lângă tine. Aşa că. Ai şi tu mai multă încredere în ea.

| daviddaniel explică (pentru AlleSss):

Daca iubita ta ar vorbi prosti cu un baiat si ala i, ar face o propunere ca ar fi disponibilwinking cum ai reactiona in viitor?

| AlleSss a răspuns (pentru daviddaniel):

1. sunt fată și 2. iubitul meu tot primește astfel de propuneri, dar mi-a promis că orice s-ar întâmpla vom rămâne împreună. deci, îmi e indiferent.batting eyelashes

| Felys a răspuns:

Inevitabilul se va intampla indiferent de ce vei face tu, altul mai istet i-a captat atentia mai mult decat esti tu capabil sa o faca

| Alicezzz a răspuns:

Incearca sa comunici cu ea sa ii explici ca te deranjeaza,, prezenta,, acestui amic si ca nu te simti ok, incerca sa afli si parerea ei fata de acel baiat, poate acel baiat ii ofera mai multa atentie, poate asta ii lipseste atentia din partea ta sau comunicarea, daca ea te iubeste o sa inteleaga si renunta sa mai comunice cu el daca nu are sentimente pentru el sau nu o atrage ceva la el, apropie-te de ea si vorbeste cu ea despre subiectele pe care ea le avea cu acel,, amic,,! Daca vezi ca ea nu doreste sa renunte la el si nici nu ajungi la nici o concluzie... eu zic sa te retragi frumos si sa iti vezi de viata ta!

| albaKiara a răspuns:

Primul pas pentru a nu o pierde este sa nu-i arati ca esti gelos altfel o sufoci si te va parasi.Nici sa faci sex cu ea nu va aduce bine relatiei pentru ca sexul de inpacare desparte si mai mult.
Sfatul meu este sa o inviti in oras, sa platesti tot tu (norma) sa-i cumperi ceva dragut de imbracat, seara o inviti la tine sa doarma, va uitati la un film romantic, va sarutati si adormiti imbratisati! Sunt sigura ca se va reaprinde scanteia!

| Aditzu a răspuns (pentru albaKiara):

O doamne.really?! dafuqqqqq. " sa nu-i arati ca esti gelos altfel o sufoci si te va parasi" dar ea ca a ascuns faptul ca vorbeste cu ala? despre asta nu spui nimic. dafuq. "sa platesti tot tu, ceva dragut de imbracat" esti materialista cumva? asa ti se reaprinde scanteia dupa cineva cand gresesti? dafuq. nu mai are rost.

| albaKiara a răspuns (pentru Aditzu):

Nu sunt materialista dar din cate a povestit baiatul asta, prietena lui este.
Si in plus fetelor le place sa se simte printese si sa fie iubite de prietenii lor.
Se vede ca tu nu prea ai prietene.

| Aditzu a răspuns (pentru albaKiara):

rolling on the floor) de unde reiese ca prietena lui era materialista? "avansurile" nu se fac doar prin bani, cadouri laughing dafuq

| albaKiara a răspuns (pentru Aditzu):

Vad ca cu tine nu se poate vorbi.

| Aditzu a răspuns (pentru albaKiara):

E bine ca stii sa dai un raspuns tongue. te-ai blocat tongue

Răspuns utilizator avertizat
| JustRoxanne a răspuns:

Vorbeste cu ea. Daca te deranjeaza ca e prietena cu acel tip, spune-i. Si daca tine la tine cu adevarat va renunta de tot la elwinking

| daviddaniel explică (pentru JustRoxanne):

Am vorbit cu ea, a renuntat la el dar sa razgindit si la facut iar amic,,, si mi, a ascuns asta eu am aflat ieri despre ei

| dnk10 a răspuns:

Din ce spui observ ca doar tu esti de parere ca treceti printr-un "impas". Pai intreab-o direct pe prietena ta. E alba ori neagra, mai vrea sa fiti impreuna sau nu! Fii tu cel care are initiativa, nu il lasa pe altul sa ti-o sufle doar pentru ca nu ai avut suficient tupeu!

| skypy007 a răspuns:

Bai fratioare atat timp cat ea ttia ascuns inseamna ca si ei ii place de acel individ pentru ca daca nu o interesa ii putea spune frumos sa o lase in pace

Răspuns utilizator avertizat
| TABY96 a răspuns:

Inseamna frate ca esti varza degeaba esti baiat daca nu stii sa te descurci ..nu inteleg cum de ai curaju sa iti dispui viata personala aici! Doamne oh go on

Răspuns utilizator avertizat