| provocare a întrebat:

Hey! Daca eu si prietena mea am avut un moment intim,iar organnul meu genital era aproape de organul ei genital,iar prezervativul s-a rupt spre pubisul ei,exista sanse sa ramana insarcinata? Ma gandesc cand l-am retras sa nu o fi atins,cu toate ca nu am avut contact, suntem virgini. Puteti sa-mi recomandati prezervative de calitate.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In peste 95% din cazurile de rupere a prezervativului acest lucru se produce din cauza montarii gresite a acestuia pe penis, sau a unei manevrari defectuoase. In situatia descrisa in intrebare, aparitia unei sarcini este absolut IMPOSIBILA. Trebuie sa stiti pe viitor ca o femeie poate ramane insarcinata doar daca are contact sexual cu ejaculare in vagin in PERIOADA FERTILA. In afara acelei perioade probabilitatea de a lua nastere o sarcina se poate aprecia la maxim 3-5% si poate fi doar accidentala in cazuri extrem de rare. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma a ajuns in vaginul ei, este posibil sa fi ramas gravida.

| Staind a răspuns:

Intestine de oaie necuratate.