| Blaga44 a întrebat:

Daca fac sex protejat cu prietena mea, si nu am terminat in ea iar prezervativul nu s-a rupt, sunt sanse sa ramana insarcinata?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ati folosit prezervativ de la cap la coada, nu sunt sanse de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul montat corect pe penis garanteaza in proportie de peste 98% imposibilitatea de a se forma o sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in prezervativ. Prezervativul se foloseste exact cu scopul de a permite barbatului sa ejaculeze sperma inca in timpul intretinerii sexului si sa-i permita sa continue sexul si dupa ce a ejaculate, pana in momentul in care penisul isi pierde erectia si penetrarea nu mai poate continua. In cazul in care protectia folosita a ramas intreaga/intacta pana la terminarea sexului, formarea sarcinii devine practic IMPOSIBILA. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, nu poate sa rămână gravidă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina in cazul asta.

| Shimozukushiki a răspuns:

Voi nu aveți ce face de puneți întrebările astea așa la mișto?

| maulove34 a răspuns:

Daca prezervativul nu s-a rupt e imposibil