| sabinamaria07 a întrebat:

Hey! Dacă în perioada fertila eu și iubitul meu am făcut,,petting"',eu având lenjerie intima,dar el nu, exista riscul unei sarcini? Menționez ca el nu a ejaculat, dar lichidul acela preejaculator

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, stai linistita sperma nu penetreza chilotii nu are atita putere, doar daca penisul era in vaginul tau atunci era sansa unei sarcini, ce varsta ai?

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Lichidul preejaculator, in unele cazuri, contine si spermatozoizi...Dar stai linistita, este foarte rar asta. Iar tu nu ai de ce sa iti faci griji. Nu se ramane insarcinata asa de usor! O sa vezi tu când o sa fii mai mare. Fara penetrare cu penisul baiatului, nu se poate.

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Din lichidul pre ejaculator nu ai cum sa ramai gravida nici daca iti atinge vaginul. Petting, peludiu, sex oral, sex anal sunt fara riscuri de sarcina. De ce va jucati daca nici nu stiti despre voi? Informati va si dupa.

| DeaconuCorina a răspuns:

De la lichidul prejaculator nu se poate rămâne gravidă.