| 5SOS a întrebat:

Hey! De ce parintii nu ne lasa sa ne placa de cineva? Ei spun ca iubirea e interzisa! Parintii vostrii stiu ca sunteti cu cineva?

8 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Parinti sunt cei care te-au crescut si ei nu fac decat sa iti doreasca binele,chiar daca iti interzic,sunt stricti si nu concep sa ii contrazici. Spun ei ca iubirea e interzisa,dar sunt casatoriti,ai mei din totdeauna au stiut,chiar daca nu ma intrebau le spuneam eu, insa afara nu spuneam la nimeni ca stau cu cineva e mai bine asa, afla ei cand vine timpul.Parintii nu fac decat sa isi protejeze copilul, considera ca e datoria lor sa te protejeze cat traiesc si crede-ma desi nu ti se pare corect ei nu fac decat sa te puna mai presus de rau si de bine.Salut.

| Laviy a răspuns:

laughing Nu stiu. Ei inca traiesc in epoca de piatra. Si parintii mei tocmai mi-au interzis sa ma mai vad cu iubitul meu. Ei nu stiu ca sunt cu el. Stiu ca eram doar prieteni. Dar nah. Astia is parintii. Nu ii mai suportx(x(

| Virkno a răspuns:

Parinti mei stiu cas cu cineva chiar sunt de acord cu relatia mea cu acea fata dar stiu si genu de parinti la care te referi frate/soro, ei cred ca daca ai o relatie de in timp ce tu esti la liceu sau la facultate ei cred ca nu o sa mai inveti ca o sa te gandesti numai la pretena ta dar nu-i asa, si stii ca orcice parinte isi doreste copilu intr-un viitor lipsit de griji. Dasta sunt atat de strcti.

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Pentru ca e criza si vor ca plozii lor sa aiba o situatie financiara buna, iar iubirea din interes li se pare cea mai buna scapare.Fomisti au devenit parintii astia!

| Balboa a răspuns:

Parintii mei ma inteleg cel mai bine. cand e vba de relatii, tata e prima persoana la care merg, si sunt fata. nu sunt ciudata dar am o relatie ff deschiosa cu familia si ei nu ma trag in jos ei doar ma incurajeaza.

| adryenutssa a răspuns:

Pentru ca parintii nostri isi fac multe griji pentru noi si spun ca suntem mici. Da, parintii mei stiu ca sunt cu cineva si il cunoaste. Eu ma inteleg super bine cu mama. Imi este ca o prietena, deoarece ii spun tot ce mi se intampla si ma intelege. Nici eu nu vorbeam cu mama la inceput, dar dupa ce am facut eu o greseala m-am apropiat foarte mult de ea. Nu uita ca parintii iti sunt cei mai buni prieteni. Daca vrei sa mai vorbim ma gasesti la id: adryy. danny

| AnonimNoName a răspuns:

Pfooaii... si eu am 12 ani si parintii nu ma lasa sa am prieten. adica daca mama nu ma lasa atunci nici tatalaughing da ma rog. eu am prieten si marti, 10 mai, va fi o luna de cand sunt cu ellove struck dar parintii mei, evident ca nu stiu ca sunt cu elhee hee nici n-am de gand sa le zic prea curandlaughing. au zis sa mai astept macar un anlaughing...
misto e ca bunica stie ca am prietenlaughing macar ea ma lasalove struck laughing

| selena_4874 a răspuns:

Pentru ca nu accepta ca crestem