| Juliebelle a întrebat:

Deci vreau si eu sa imi da-ti sfaturi, sa imi povestiti cum sunteti voi cu parintii vostrii, ca eu tin sa va spun ca ma am foaarte rau cu ei...Nu pot sa inteleg cum sa le mai fac p plac. absolut nimic nu le spun si imediat imi sar cu scandal ca nu le povestesc nimic, ca stau toata ziua si vorbesc cu altii in loc sa vin sa le spun lor, mentionez ca am 17 ani si jumatate. nici cu prietenii nu ma lasa sa ies seara, daca stau mai mult de 3 ore afara incep sa imi faca scandal, ma ameninta ca imi iau telefonul si calculatoruuul.Nu stiu cum sa mai reacionez. Daca ar putea sa vada si ei cum sunt altii fata de mine, care ies de dimineata pana seara si vin noaptea tarziuu de fapt. Incet incet ei ma indeparteaza de singurele prietene p care le am si peste cateva luni nu o sa mai am pe nimeni langa mine... Voi cum va aveti cu parintii vostrii?

Răspuns Câştigător
| VeveritzaKamicazee a răspuns:

Eu ma inteleg foarte bine cu parintii mei, nah acu nu vb chiar orice cu ei dar nu am nici o cearta sau cv de gen cu ei cand e vorba sa stau pe afara. Merg sambata in cluburi oriunde am venit si la 6-7 acas si nu m-au certat sau cv de gen app am aproape 17 ani big grin si sunt baiat, faza e ca la baieti e mai usor cu statu pe afara la fete e mai penal. Poate parinti tai incearca sa te protejeze sa nu te piarda acum la varsta asta ( asa gandesc majoritatea) dar gandesc prost pentru ca daca te-ar lasa te-ai plictisi repede si nu ai ma iesi in schimb e mai incitant sa faci ceva interzis happy

3 răspunsuri:
| Juliebelle explică:

Eu am inteles ca ma protejeaza si asa, dar frate mi se pare ca exagereaaaaza din multe puncte de vedere. adica am iesit de 2 ori seara in club si atunci pana la 12 jumate -1, si deja a doua oara mi-au facut scandal. ca nu imi mai dau voie. asa din senin, au idei de-ale lor fixe, vechi...

| Myky98 a răspuns (pentru Juliebelle):

Poate au ei problemele lor si isi varsa nervii pe tine, nu stiu nu sunt si nu am fost in aceasta situatie

| Myky98 a răspuns:

Pai eu ma inteleg bine cu parintii mei poate alor tai li s-au intamplat sau poate nu lor poate unor rude de ale tale ceva nu stiu nu ai vazut si tu cate cazuri sunt la televizor si poate de aia or fi asa cu tine dar eu zic sa faci 1-2 saptamani pe fta cuminte care ii asculta si ii ajuta pe parinti sau poate sa gasesti slabiciunea unuia dintre parintii tai si o sa vezi ca incetul cu incetul o sa fie mai bine o sa te intelegi mult mai bine cu ai tai