| Aleqa a întrebat:

Hey.
Deci, acum ceva timp am cunoscut un baiat si atunci nu am vorbit cine stie ce, apoi ne-am certat din nu stiu ce motiv si n-am mai vorbit pana acum 1 saptamana sau doua cand m-a bagat in seama. El era cu o tipa de ceva timp, asa ca nu am vrut sa ma bag. Oricum, la inceput, eu nu-l suportam si eram certati pentru ca a comentat aiurea la un subiect legat de mine pe care nu-l stia deloc si habar n-avea despre ce vorbeste.
Ok, am vorbit acum 2 saptamani si am inceput sa discutam cam in fiecare zi chestii random. El nu mai era cu tipa aia de cateva zile, si eu am fost mai rece la inceput. Acum cateva zile, am vorbit cam 1 zi intreaga si am inceput sa am incredere in el, partial, doar ca acum cateva zile a inceput sa ma ignore si nu m-a deranjat asta la inceput, dar acum a venit iar vorba de fosta. Noi am vorbit mai tot timpul pe messenger pentru ca inca nu ne-am vazut in realitate, asa ca acum cateva zile si-a pus la status ceva despre iubita lui, gen "be the best, love x (x fiind iubita lui) and *** the rest", iar eu m-am simtit super aiurea si dupa ne-am cam certat din cauza asta. El si-a dat seama ca eram geloasa dar am negat asta si cred ca a renuntat la ideea asta. A inceput sa-mi zica ca tipa cu care e el e din Calarasi si n-o sa tina, iar mai devreme mi-a zis ca sta cu ea doar pentru ca nu suporta sa fie singur. E mereu dragut cu mine si ma alinta, uneori am impresia ca pot sa-i vorbesc despre orice. Doar ca, uneori... nu stiu. Imi baga prostii in cap gen "mi-ar fi placut sa fii tu cu mine in locul ei, dar nu ma cunosti destul de bine" si blabla, si nu stiu ce sa fac. Incep sa simt ca-l plac, dar m-am saturat sa fiu ranita de toti baietii pe care-i intalnesc. Ce vreau sa zic e ca nu a renuntat la mine si de fiecare data a incheiat discutia cu "nu o sa scapi niciodata de mine" sau "cu sau fara x, eu tot o sa fiu langa tine".
Ce parere aveti sau ce ar trebui sa fac ca sa fie altfel? Ar trebui sa las eu de la mine? Multumesc ca ati citit, daca ati citit, si multumesc daca o sa va dati cu parerea.

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Pe mine m-ar speria "nu o sa scapi niciodata de mine". Daca e doar un text de impresionat fetele, nu stiu ce sa zic, o fi verificat si e de impact! dar daca vorbeste serios... be afraid sad
Oricum, nu v-ati vazut niciodata? asta simplifica mult lucrurile happy nu e, practic, o relatie...

| neutrino a răspuns:

Continua si ai rabdare, esti pe drumul cel bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai saturat sa fii ranita dar esti pe cale sa te combini cu un baiat care e pregatit sa-si insele prietena cu tine. Logica de bun simt ne spune ca daca nu are nici o problema sa o insele pe ea, nu va avea nici o problema sa te insele nici pe tine cand vei fi in locul ei. Si cu toate astea tu tot te mai intrebi de ce esti tot timpul ranita de baietii pe care ii cunosti? Fetele se plang tot timpul ca sunt dezamagite de baieti. In realitate, ele ies cu exact acelasi tip de baiat si asteapta rezultate diferite.

Am o veste pentru tine: vei fi ranita si de acest baiat. Casa de piatra!

| Jijell a răspuns:

Mi se pare vrajeala de 2 lei ce zice el. Zici ca te-ai saturat sa fii ranita de toti baietii pe care-i intalnesti. Atunci poate ar fi bine sa-ti mai ascuti un pic filtrul, si sa nu mai pui botul la prostii din astea. Mi se pare ca incearca sa dreaga situatia cu tipa despre care vorbeste, si cand nu ii iese, se consoleaza cu tine. Nu va iesi mare lucru dintr-o relatie ca asta.

Stii ca in orice relatie de dragoste exista o regula foarte importanta si anume: Fara discutii despre fosti/foste. Nu isi au rostul si de multe ori duc la certuri aiurea. Am facut si eu prostia asta.

Daca vrei sa il cunosti mai bine si sa fii cu el, ar trebui in primul rand sa ii ceri sa nu mai discute despre fosta si sa ia o decizie in legatura cu ea inainte sa va intalniti voi doi. Daca nu vrea sa faca asta, inca o mai iubeste si are nevoie de mai mult timp de gandire. "Sa lasi de la tine" nu inseamna sa-i faci pe plac sau sa accepti sa vorbeasca mereu despre fosta.

Da-mi un mesaj daca vrei sa mai schimbam impresii si pe messenger. happy

| Phini a răspuns:

happy Relatiile la distanta in principiu nu prea merg. Cat de bine il cunosti, din ce motiv spune ca nu merge relatia cu tipa aceea, ca poate sa nu mearga nici la tine tot din aceleasi motive. Din spusele tale pare genul de tip care ii place sa flirteze, stiu ca in cazul asta sunt si eu happy Incearca, nu ai nimic de pierdut. Succes!

| BuUBBleS a răspuns:

Nu lasa de la tine..incearca sa fii cat mai indrazneata.incearca sa flirtezi cu el dar intr-un mod cat mai normal si fa-l sa creada ca iti pasa dar nu exagerat.baietilor le plac tipele misterioase si daca observa ca nu le dai atentia dorita incep sa faca ei primul pas..si consider ca ar trebui sa vorbesti cu el si in timp o sa avansati la pasul urmator daca te place.bafta..m-am dat si eu cu parereahappy

| Aleqa explică (pentru BuUBBleS):

Multumesc, apreciez ca ti-ai spus parerea si chiar ma ajuta orice lucru pe care mi-l spune orice persoana. happy