| Maria543210 a întrebat:

Hey ^.^ Deci intrebari aproxmativ de genu cred ca au mai fost, dar nu mi s-au potrivit exact.E destul de stupida povestea, dar am nevoie de parerea voastra.E vorba despre un baiat, care nu pot sa spun ca il iubesc, doar il plac de 1 an si ceva.Niciodata nu am vrut nimic mai mult decat o prietenie din partea lui, pentru ca stiu ca daca am fi fost impreuna ceva s-ar fi schimbat.Am fost prietena cu el, am vorbit la telefon, mai stateam impreuna, totul normal.Pana ne-am certat in vara lui 2011 si apoi, pana in aprilie/mai 2012 nu ne-am mai vorbit deloc.(ne-am impacat pentru ca el mergeam cu alti prieteni si el statea in fata, iar cand am vazut ca se uita la mine incontinuu, i-am zis "buna" si mi-a raspuns tot cu un "buna")Apoi in urmatoarele zile cand ma mai vedea se uita la mine tot timpul si cand avea chef ma saluta si ma intreba ce fac, cand nu, nu zicea nimic. Dupa cateva zile, l-am sunat ca sa mai vorbim cum vorbeam inainte si ...am vorbit.E adevarat ca il sunam mai des in urmatoarele zile ca inainte si poate eram enervanta, de asta el a zis (dupa cam 1 luna)sa-l las in pace ca sunt prea sacaitoare, ca nu ma suporta, etc.De atunci iar nu am mai vorbit.De cand a inceput scoala se holba la mine, iar acum o saptamana a inceput sa se bage in seama sa ma intrebe ce fac si chestii.Pur si simplu se comporta de parca totul ar fi ok si pe langa asta se si holbeaza tot timpul la mine.(a si de mentionat, de cateva zile are prietena-cu care nici nu prea sta asa mult). Acum intrebarea mea este.....de ce tot se holbeaza si se baga in seama, cand a zis ca nu ma suporta si ca nu vrea sa vorbeasca cu mine?

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E orgoliul prostesc al unui băiat când realizează că nu a apreciat o fată cum trebuia.Aşa se întâmplă mereu. Când au lângă ei o fată specială care să îi iubească, se simt sufocaţi. Când fata pleacă, regretă, dar e prea târziu.Asta e cu poveştile...Nu mereu au happy end.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună,Maria!
Cred că, este un băiat neserios şi de aceea se holbează la tine şi sigur nu eşti singura care o priveşte în felul acesta.
Nu cred că, şi-a schimbat părerea despre tine fiindcă aşa e el.
Nu ar trebui să te mai cobori la acel nivel, încât să pari iar "sâcâitoare"!

| neutrino a răspuns:

Asa sunt unii, se holbeaza si atat. Nu-ti face iluzii.

| blueheart a răspuns:

Nu merita, nu merita nici prietenia, nici atentia ta. Lasa-l in pace si mergi mai departe. Va face acelasi lucru daca veti incerca iar chiar si o prietenie. Daca l-ai sufocat lasa-l sa respire linistit...

| KeporLove a răspuns:

Buna Maria.

Iti spun din punctul meu de vedere fiind baiat.
Un baiat dupa o perioada de "prietenie / simpatie" sau o apropriere de o fata la apropiere ma refer sa vorbeasca de fiecare data, sa se sune, sa discute sa isi ceara pareri unu ceililalt. Dupa un timp el o sa fiie atras de acea fata, posibil asta s-a intamplat si in cazul tau.

Dupa ce ti-a zis sa il lasi in pace. el s-a simptit vinovat oarecum de ceea ce a zis si posibil si-a dat seama ca tu "suferi" sau iti "pasa" de el vrea sa repare acest lucru. Deaceea el se uita la tine sa vada cum reactionezi, ce faci, Iar cu "bagat-ul in seama" posibil vrea sa fiti din nou prieteni sa sau ii e mila de tine.

Sper ca te-am ajutat, posibil am fost putin pe langa subiect.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Isi bate joc de tine

| Bricke a răspuns:

Asa sunt toti baieti pentru ca eu sunt baiat si stiu, dar oricum cred ca te place deoarece se emotioneaza si nu are curaj sa-ti spuna vrea sa nu te bage in seama sau sa nu vorbeasca cu tine.Asta este. Funda? happy