| HiMyNameIsK a întrebat:

De ce desi un tip ignora o tipa, se holbeaza tot timpul la ea la ore? De ce pare ca nu il intereseaza, o salveaza de situatii stanjenitoare in timpul orei sau de fata cu alti colegi? Eu nu mai inteleg nimic straight face. Totul a inceput in prima zi de liceu cand am cunoscut un tip(btw prima persoana care am cunoscut-o in acest liceu ) am vorbit despre noi, am ras, s-a pus in banca cu mine si m-a condus pana la statia de autobuz. Apoi firul s-a rupt cand dintr-o neintelegere o tipa i-a ocupat locul si el m-a privit dezamagit insa mai tarziu in acea zi, se tot holba la mine si imi facea cu ochiul si imi zambea. Urmatoarele saptamani dopar ne holbam unul la altul, incetand sa mai vorbim. Fiind orgolioasa, l-am cam ignorat >:" insa apoi el s-a cuplat cu o alta tipa sad Treaca, mearga, eu tot il placeam si chiar si atunci cand era cu tipa asta se holba la mine si m-a salvat, chiar daca nu mi-a adresat niciun cuvant de la mai multe situatii stanjenitoare legate de profesori si colegi. Acum s-a desartit de acea tipa, si desi in primele zile dupa despartirea lui se prefacea ca nici macar nu exist si asta ma atrage si mai tare ( poate sunt macochista idk ) am inceput iar sa ma holbez la el si cand facea chestii amuzante, de fiecare data se uita si la mine ( probabil se simtyea privit saracul) ne zambeam. Eu chiar nu stiu ce sa mai cred, ce are baiatul asta cu mine?laughing De placut, nu cred ca ma place, mai degraba ma uraste si probabil ignorandu-l si-a facut o parere proasta despre mine, cum ar fi ca sunt o tipa cu doua fete, falsa ...chiar daca nu e adevarat. Ma gandesc doar la el, e prezent in visele mele si cand il vad imi bate inima mai tare si cand ii auid numele, zambesc ca o idioata. Help! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Degeaba nu se holbeaza, eu cred ca te place. Nu te holbezi tot timpul la o persoana pe care o urasti. Nu stiu sa spun de ce se poarta asa, poate nu are incredere in sine. Poate ca si tu pari foarte rece, neinteresata si la varsta voastra multora le este frica sa fie respinsi. Chestiile amuzante le face ca sa iti atraga atentia, este un mod foarte bun de a agata pe cineva cu care nu ai nici o relatie.
As zice ca el vede in tine fata ideala dar inaccesibila. Daca nu a facut-o pana acum, in mod clar el nu va face primul pas. In locul tau eu I-as propune in fata sa vorbiti despre voi si sa ii spui ca nu intelegi comportarea lui fata de tine (la modul concret - vad ca in ore te uiti la mine des, dar altfel ma ignori). Daca esti mai tupeista ai putea fie sa ii spui ca daca ii place de tine este invitat sa incerce si s-ar putea sa aiba o surpriza placuta, fie sa ii spui si mai clar ca tu il placi si ai vrea sa fiti impreuna.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De zambit, tu stii mai bine cum zambesti, nu te putem contrazice. De urat, baiatul nu are motive, iar de placut, este posibil. Continua sa-i zambesti, dar nu asa cum ai spus.

| HiMyNameIsK explică:

Apropo, am uitat sa mentionez ca l-am ignorat prima data pentru ca de fiecare data cand ma duceam sa vorbesc cu el si il priveam in ochi ( verzi) cuvintele mi se opreau in gat si eram penibila. Totusi, n-are cum sa ma placa. Majoritatea tipilor care plac vreo fata ii spun asta din start, nu? laughing