| azaleeaalina a întrebat:

Hey! desi am o relatie serioasa de 2 ani nu pot sa imi stapanesc atractia pe care o simt fata de alti barbati pe care ii gasesc ca fiind super frumosi.eu am mari pretentii de la un barbat.tin la iubitul meu dar nu stiu cum sa fac sa imi stapanesc aceasta atractie draceasca. cand ma intalnesc cu cineva care e pe placul meu am o stare de euforie cam 2 zile apoi imi trece.tin sa mentionez ca nu l-am inselat niciodata pe iubitul meu...

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Oricine simte atractie fata de persoanele de sex opus, totul depinde de cum rezolva acest lucru.
Cea mai buna rezolvare, mi se pare, de departe este cea intelectuala.

| neutrino a răspuns:

Rezolva-ti euforia in modul cel mai natural cu putinta, acum cand esti tanara si inca nu esti prea legata de cineva. Poate ca si el face la fel. Daca nu, atunci cand faci sex cu iubitul tau, inchide ochii si inchipuieste-ti ca esti cu ultima atractie super frumoasa...

| Alcyon a răspuns:

Daca ai pana-n 24 de ani, e de inteles. La varsta asta hormonii joaca prin tine. Vezi ca daca o sa calci stramb, s-ar putea ca mai tarziu s-o regreti. Femeile se ofilesc repede si la un moment dat s-ar putea sa nu te mai vrea barbatii pe tine.

| Ycu a răspuns:

Inseamna ca nu-l iubesti cu adevarat pe iubitul tau, ar trebui sa ii spui asta respectivului si sa o rezolvati impreuna, ori daca nu, nu are rost sa stai langa cineva care ai vrea sa il inseli. Cand iubesti pe cineva, acel cineva este centrul universului tau si restul sunt in plus. Poate nu ai iubit cu adevarat niciodata, eu asa cred, cand vei iubii cu adevarat vei stii despre ce am vorbit eu aici. O zi frumoasa.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Aha.

Intr-adevar e ''relatie serioasa''

Barbatii frumosi sunt gay.

Apreciez totusi ca nu l-ai inselat, dar in mod cert ai instincte de petarda...

No offence.

| azaleeaalina explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Aractia exista chiar daca nu ai sentimente...si tu cred ca te simti atras de o femeie frumoasa chiar daca ai una acasa...e doar atractie si nimic mai mult

| corhaz a răspuns:

Atunci lasa-l pentru aia mai "frumosi" ca oricum femeile din ziua de azi dupa bani si aspect mor

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Fata mea nu il rani pe iubitul tau insa daca nu mai poti si nu mai poti spune-i si lui insa mai pe ocolite si vezi ce reactie are. Poate te ajuta!

| jupinu2011 a răspuns:

Atunci vezi poate te inseala el.