| pufyy a întrebat:

Ce zice'ti de un sfat puppy dog eyes?
am o relatie de 3 saptamani big grin..cu un baiat super ok.e exact cum mi-am dorit sa fie iubitul meu ..insa problema e la mine sad..nu stiu cum sa le spun alor mei de el ca sa pot sa ma intalnesc cu el ..eu fiind la tara (locuiesc la tara), iar el in oras.
ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa mai astepti un timp (cel putin 2 saptmani) ca sa vezi cum decurg lucrurile si dupa le poti spune de relatia ta...vad ca ai spus ca ai 17 ani.este aproape majora deci ai varsta sa poti avea prieten... poate la o sarbatoare/aniversare il inviti acasa sa il conoasca ai tai.dar ti-am spus mai asteapta putin sa vezi daca te iubeste si cum decuge relatia voastra! big hug p.c:cati ani are el?:*:*

| pufyy explică (pentru anonim_4396):

Are 21..insa :d..nu pare, mai mult de 19 nu'i dai

| anonim_4396 a răspuns (pentru pufyy):

:* este ok! varste apropiate...:* o sa postez o intrebare...happy vezi daca ma poti ajuta ca esti mai mare ca mine si poate ai experientahee hee

14 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Sa le spui din una-n alta ca vorbesti cu un baiat.Care se poarta cu tine exact cum iti doresti.Nu trebuie sa-ti fie teama sa vorbesti cu parintii tai.Ei te vor iubi orice decizie ai lua.

| Demonull a răspuns:

Simplu si la obiect.incearca cu parintele mai intelegator spre exemplu daca stii ca tatal tau e „țap" adica se opune, vorbeste cu mama ta, iar „greul„ sa cada pe dansa(explicatii date tatalui) daca masculul e mai deschis, vorbeste cu el, sau daca amandoi sunt la fel de deschisi foarte simplu, îi inviti la o discutie intre 6 ochi spunandu-le ca ti-ai facut un prieten si ai rugamintea sa te lase mai des la oras.nu incerca sa te feresti, o sa iti ingreunezi situatia..si nu are rost daca respectivul baiat e unul oktongue

| pufyy explică (pentru Demonull):

Ai dreptate..pana la urma am 17 ani, insa imi e teama pentru ca e primul prieten despre care le spun..primul iubit blushing.

| Demonull a răspuns (pentru pufyy):

Nu conteaza tongue

| ՃԾՃԾ a răspuns:

Vorbeste mai intai cu sora squ cu fratele daca ai si lasa-i sa afle de la el/ea...
daca nu vorbesea cu mama sau cu tata( cel cu care te intelegi mai bine) si spune-i de el. ai putea sa te duci pur si simplu si sa le spui alor tai ca te duci sa te plimbi cu niste prietene.

| ReSp3c7 a răspuns:

Pai... inceraca asa thinking ia-ti inima-n dintihappy si Discuta cu mama ta. sigur va fi mai intelegatoare. spune-i tot ca esti indragostita de un baiat de cat timp sunteti impreuna si ca ai vrea sa te intalnesti cu el, mai des. sau macar 1 data daca pana acum n-ati facut-o. si nu uita" minciuna are picioare scurte" =p~ nu minti fii sincera cu parintii tai si totul va fi bine!happy

| Ceawdear a răspuns:

Da pufyy eu cred ca ar trebui sa le spui si in plus, de asta esti mare au incredere in tine si ori cum iubirea cere sacrificiwinking

| pufyy explică (pentru Ceawdear):

Mda..cred ca nu mai am ce sa le spun..se pare ca se va termina mai repede decat ma asteptam.

| Ceawdear a răspuns:

Imi pare rau pentru voi doisad dar imi dai o fundita:X?

| lisa21m a răspuns:

Relatiile la inceput sunt toate frumoase, asculta`ti perintii ca te invata numai lucruri bune! Sa nu ai incredere in oricine, dar daca chiar crezi ca poate fi ceva serios intre voi 2, il prezinti parintilor, peste ceva timp si va vedeti cand aveti posibilitati, pentru a nu cauza probleme cu parintii tai nu pleca departe, sau la el acasa. Cel mai bine ar fi sa vina el sa te viziteze p`afara.

| PissyCutza2012 a răspuns:

Pai daca vrei sa afle le spui si gata daca nu spuele ca mergi la o prietena sau ceva de genu. happy

| DyaRebela a răspuns:

Pai depinde de cat de intelegatori sunt parintii. Daca sunt intelegatorii atunci spune-le direct de el, povesteste cum l-ai cunoscut si cat de treaba e, sau daca sunt mai severi atunci fa anumite fapte bune sa-i impresionezi si apoi le spui ssu inventeaza un motiv cum ca ai dormi la o pritena sau orice alt motiv te gandesti tu.Succes!