| Eleenix a întrebat:

Hey fetelor. Urmează să îmi vină prima menstruație după ce am avut primul contact sexual. Am auzit că după ce îți pierzi virginitatea ciclul se schimbă, poate întârzia, simptomele se schimbă și multe altele. Este adevărat? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ciclul nu se schimba dupa ce iti incepi viata sexuala, fiindca sexul nu-ti modifica tie hormonii
Exceptie se face doar daca ramai gravida.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu se schimba nimic. Poate in prima luna sa fie putin altfel... POATE.