| intrebari123 a întrebat:

Este adevarat ca la primul contact sexual menstruatie sa schimba adica mai intarzie.?

Răspuns Câştigător
| HereToHelp a răspuns:

Odata cu primul contact sexual, 'calendarul' se poate regla sau deregla. De obicei se regleaza, dar sunt si cazuri in care se da peste cap.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De obicei, PRIMA menstruaţie după deflorare ÎNTÂRZIE : în general, până la 7-10 zile, sau ( uneori ) chiar şi mai mult.

Toate cele bune.

| intrebari123 explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos

| bursuc001 a răspuns (pentru intrebari123):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Menstruatia poate sa intarzie sau sa vina mai devreme ca reactie a organismului tau la actul sexual pe care l-ai avut cu prietenul tau.

| Doub a răspuns:

"Sa schimba, sa schimba".

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, aceasta chestie este doar un mit, dar practic, si asta diferă doar de la un organism la altul, da...este posibil să-ți întârzie câteva zile happy

| anonima0101 a răspuns:

Nu, esti gravida!