| RowseRj a întrebat:

Hey fetelor. Vouă cât vă ia să ajungeți la orgasm prin stimularea clitorisului? happy întreb că nu am ce face și sunt curioasă. Pot raspunde și băieți cu iubite.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Timpul minim necesar pentru ca o fata/femeie sa ajunga pana in momentul initial al fazei de satisfactie maxima oferita de orgasm, depinde in principal/in primul rand de nivelul libidoului transmis genetic. Din acest motiv timpul minim necesar pentru a fi atinsa faza de orgasm clitoridian este foarte variabil de la o femeie la alta, fiindca poate fi si de doar cateva zeci de secunde, dar la fel de bine poate fi foarte lung de mai multe zeci de minute. Iar in cazul femeilor frigide si/sau asexuale orgasmul clitoridian nu se poate produce, indiferent de cat de mult s-ar insista chiar daca se apeleaza la metoda de excitare din cele mai diverse. Orgasmul obtinut usor reprezinta un ''dar de la D-zeu'' dupa parerea majoritatii specialistilor din acest domeniu. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât de tare şi cât de repede o faci.
La mine durează minim 10 minute, maxim 15.

| Paul754880338 a răspuns:

Determinant este preludiul, cat a durat si cum s-a desfasurat. Asta cred ca influenteaza mult durata stimularii clitorisului pana la orgasm.

| Duduchi a răspuns:

La mine de exemplu, depinde cat de excitata iubita mea. Daca o masturbez eu ajunge mai repede la orgasm, decat daca masturbeaza ea.
De la ea știu, ea mi-a spus că e mai excitant când o masturbez eu decât când se masturbeaza singura.

| GHEBOASA a răspuns:

Nu stiu, stai ca iti spun imediat ca a scapat vaca din curte!

| Cocosul190 a răspuns:

5 minute