| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Imi place ff mult de un baiat si nu stiu cum sa-i dau de inteles asta. El este mai mare decat mine cu 2 ani. Mi-a placut de el acum un an, insa nu ne cunosteam.In fine chestia e ca atunci imi trecuse, iar acum cateva zile l-am intalnit pe strada si pur si simplu...love struck.Am facut rost de id-ul lui am vorbit, am facut cunostinta, el mi-a spus ca ma stie(colegul meu de cls este bum prieten cu el), insa nu a apucat sa vb cu mine. Vorbim doar pe mess si nu ne vedem deloc(el anul' acesta s-a dus la liceu...deci nu ne mai vd nimic macar l sc). Am vb in fiecare zi timp de 4 zile, el fiind mereu cel care ma baga in seama, da' acum nu mai zice nimic.Eu am incercat sa intru odat' in vb cu el da' nu mi-a raspus...deci m-am gandit ca probabil l-am deranjat si nu am mai repetat chestia asta. Ce sa fac? Cum sa ma apropri de el? Ma gandeam ca as putea vb cu acel coleg al meu si sa-i spun.insa nu prea am incredere in el. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| D A R i U t S s A a răspuns:

Grea situatie. poate iti va trece. iar. dar.
Incearca iar sa vorbesti cu el despre lucrurile care ii plac lui.despre ani de generala si asa cu incetul te apropii de el
daca ai spus ca te mai baga si el in seama inseamna ca si el are placerea sa vorbeasca cu tine.
si asa vorbind, vorbind adu vorba de iesit p'afara si fai doar o propunere daca iese unpic pe afara.si cine stie poate vrea.happy
Este o idee sa iti pui si prietenul sa vorbeasca cu el dar ar putea reactiona "naspa" adica"hai frate pune pe altcineva sa vorbeasca cu mine, ea nu poate"Acum ramane la alegerea ta.Multaaa bafta, pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dacca e pe mess intreaba-l ce are de nu vb cu tine da uite asa am patit si eu cu un id cum sa fac s-o prind cand e pe mess aaaaaaa scuze m-am potolit si daca nu esti sigur ca b colegu tau cu el du-te cu el

| stela_4146 a răspuns:

Parerea mea e sa nu ti faci prea multe iluzii. Iarta ma ca ti spun dar dai impresia ca esti disperata, si asta nu te avantajeaza.Incearca sa te faci remarcata prin altceva decit prin disperarea de a l prinde pe mes doar ca sa vb 1 ora cu el.Incearca altceva, poate sa fii mai indiferenta cu el sau lasa l pe el sa te remarce.asta e parerea mea.succes