| Mariaaaa777 a întrebat:

Hey...Iubitul meu a plecat pe tir pentru vreo 4 luni.Suntem impreuna de aproape un an si am decis ca daca trebuie sa plece il astept.A plecat pentru aproximativ un in, an in care va veni de vreo 3-4 ori acasa.Ce credeti? Va rezista relatia noastra? Este posibila o relatie la distanta? Dau funda pentru cel mai lung, cel mai dezvoltat raspuns.

Răspuns Câştigător
| SSophie a răspuns:

Buna! Pot spune ca stiu ce inseamna o relatie la distanta am trecut prin asta, ideea sta in felul urmator daca va iubiti si aveti incredere unul in celalalt veti trece cu bine peste aceasta,, despartiere,,. Gandeste-te ca nu a plecat din placere ci probabil pentru voi, el mai mult ca sigur pe tir nu ar avea cum sa te insele(in conditiile in care nu ar opri cine stie pe unde...) daca te gandesti si la asta tu trebuie sa fi cuminte si sa-l astepti asta numai daca stii ca sunteti suflete pereche si pana la urma este un test pe care relatia voastra ar trebui sa-l treaca, cel putin eu asa am privit lucrurile si dupa,, despartire,, cand o sa va revedeti atunci veti sti ce simtiti si daca veti avea sau nu un viitor impreuna.In concluzie cred ca va rezista mai ales ca va veni de cateva ori acasa. Oricum dupa prima despartire o sa va dati seama ce simtiti cu adevarat si daca mai are rost sa continuati.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca doreai sa ai o relatie cu acest baiat trebuia sa pleci cu el pe TIR. Relatie la distanta nu exista, exista doar sperante desarte.

| Mariaaaa777 explică (pentru neutrino):

Nu am cum sa plec pe tir...fiecare are parerea lui.Multumesc pentru parerea ta.

| Ycu a răspuns:

Iti dai seama ca depinde de amandoi, da poate sa reziste, nu este chiar o relatie la distanta constanta, doar una pe o perioada de timp, acum daca va iubiti cu adevarat, si v-ati promis niste chestii ca va asteptati si o sa va iubiti cat o sa fie plecat, poate rezista, desigur increderea si rabdarea joaca cele mai importante roluri in viata voastra, dar presupun ca asteptarea si lacrimile isi vor avea rasplata lor, nu? Acuma eu iti urez asteptare cat mai putin dureroasa si sa ai rabdare. Cheers.

| Mariaaaa777 explică (pentru Ycu):

Asta sper si eu...ca rabdarea si mai ales lacrimile sa isi aiba raspalata lor.Mersi frumos pentru raspunsul tau

| hotdesire a răspuns:

Relatiile la distanta nu au niciun rost, e o pacaleala si o pierdere de timp

| hunterr a răspuns:

Depinde doar de voi doi! Daca ai mai multe intrebari imi poti lasa idul tau si discutam!

| monycutzza a răspuns:

Hey Mary, eu am o relatie la distanta de 6 luni, noi ne iubim dar dupa parerea mea nu mai este acea ralatie care a fost la inceput, nu mai e acea flacara. Trebuie sa te gandesti serios la asta, daca esti intr-adevar dispusa sa.l atepti si daca il iubesti cu adevarat. Mult succes, pup

| emil11 a răspuns:

Un sofer de tir opreste liga o tipa si zice :
-amatoare de sex oral?
-amatoare e mama ta! eu sunt profesionista!

| Mariaaaa777 explică:

Ma corectez:,, an" nu,, in"...si am uitat sa precizez ca a plecat pentru 4 luni, se intoarce apoi mai merge cateva ture, respectiv adunate toate ar fi cam un an.Astept raspunsuri.

| All_Alcapone_1997 a răspuns:

1)Nu conteaza cat de lung e respunsulwinking conteaza ce contine si 2) Iubyrea adevarata e de neinvins daca voi doi va iubyti cu adevarat si va aveti unul pe celalalt in suflet puteti sa fiti si in capete diferite ale lumii ca nu va veti despartiwinking acum poti sa il astepti sa vezi daca se mai intoarcewinking