| zeus99 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 si sunt impreuna de 8 luni cu o fata de clasa a 9 ne intelegem foarte bine eu trebuie sa merg la facultate... ce crezi v-a mai rezista relatia noastra la distanta?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Tu trebuie sa vrei asta... fetele tot timpu pun mai mult suflet si cred ca ea nu tear insela dar acum depinde de tine...relatiile la distanta tin daca exista destula iubire... tio spun din proprie experienta... daca vorbiti la telefon zilnic sau pe mess de ce sa nu tina...happyhappyhappy:*:*

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde numai de voi, de taria sentimentelor voastre, de increderea pe care o aveti unul in celalalt.

| inna a răspuns:

Numai tu poti sa raspunzi la aceasta intrebare pentru ca tu stii cat de mult o iubesti si daca relatia voastra ar mai putea continua.Chiar daca vei merge la facultate, daca o iubesti cu adevarat nu ar trebui ca asta sa fie o problema.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu se stie... dar ce e sigur e ca o fata ca lumea nu prea ar aprecia un tip care are probleme cu gramatica!, ca sa nu mai zic de profesori! Daca apreciezi fata, ea e dispusa sa continue relatia, iar tu nu o sa faci pe Gigi duru`/ Don Juanul la facultate, ar fi sanse...

| dulshe a răspuns:

Poate da, sau poate nu, depinde de voi doi si de cat de mult va iubiti!

| catalina_2916 a răspuns:

Depinde ce fel de pers sunteti... avand in vedere ca facultatiile incep abia in octombrie si ca relatia voastra va acumula pana atunci ink5 luni, cu sigurantza ca poate rezista... e normal k o sa va inselati unul pe altul cand veti fi la distanta.conteaza doar sa aveti q acele pers doar scurte aventuri. u k esti baiat si e normal. j ea poate isi va gasi pe altul din plictiseala, k poate se va simti singura...
profitatoi de aceste luni cat timp esti u in localitate, iubiti-va la maxim, plimbati-va, sarutati-va /imbratisati-va incontinuu k si cum ar fi ultimele voastre clipe impreuna, pentru ca, atunci cand vei pleca o sa va fie f greu...macar sa profitati din plin de aceste luni. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va implicati destul de mult in relatie o sa tine...iti spun din propria experienta...sunt impreuna cu X de 2 ani si jumatate si avem o relatie la distanta. Ne intelegem foarte bine si ne iubim foarte mult. Insa tine minte! aceste relatii se bazeaza foarte mult pe incredere reciproca. Io zic ca merge daca va iubiti!