| RoxanaCreatza a întrebat:

Hey,lichidul acela lubrifiant natural contine spermatozoizi sau nu pana la urma? unii zic ca da altii ca nu, ca el de fapt ajuta pe alunecarea mai bine a penisului. Specific vreau raspunsuri cat mai sincere si serioase va rog

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

DA contine doar ca intr-o cantitate mai mica si nu sunt chiar atat de "potenti" ca cei din sperma. Dar nu sunt deloc de ignorat!
Si ca idee : daca cineva iti da doua variante, una care te poate afecta si una care nu, INTOTDEAUNA alege sa o crezi corecta pe cea care te poate afecta.
Pentru ca mai bine iei niste masuri de precautie degeaba, decat sa te trezesti cu surprize nedorite pe cap.

| vrelian a răspuns (pentru Vix999):

Si asa ai vazut tu ca un lubrifiant contine sperma? de unde le mai scoti frate, si mai si duci lumea in eroare. daca nu te pricepi sau daca nu stii sa citesti cum de vii pe aici sa spui asemenea bazaconii.tu ai folosit vreodata asa ceva? ai citti pe acel luvrifiant ce scrie? ai citit ce contine si alte chestii de genul asta? daca nu atunci nu mai da sfaturi asa sa te afli in treaba.auzi la tine nu-s ppotenti ca cei din sperma.dar tu stii cit traieste un spermatozoid, macar asa ca idee? poate lubrifiantul ala are o luna doua un an de cind este fabricat da? si tu crezi ca un spermatozoid traieste asa cu anii? hai ca esti tare de tot. pune mina si mai citeste si dupa sa vii sa dai sfaturi.numai bine

| vrelian a răspuns (pentru Vix999):

Imi cer scuze pentru mesajul ce ti l-am trimis.am gresit recunosc.dar fata asta nu a intrebat clar la ce lichid se refera.am crezut ca se refera la produsele de lubrifiere.dar probabil se refera la lichidul seminal al barbatilor sau cum se numeste. sper sa nu te superi ca am zis ce am zis.imi pare rau am gresit.sa nu ma injuri.se mai intimpla mai ma grabesc si eu.numai bine.

19 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Da contine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Poate sa contina. Nu in aceeasi cantitate/nr. ca si sperma in sine, dar pot exista sparmatozoizi in acel lichid.

| RoxanaCreatza explică (pentru anonim_4396):

Pai si durexul contine lubrifiant, nu vad logica...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoxanaCreatza):

Una este un lubrifiant si alta este acel lichid care are rol de lubrifiere.

| Keith a răspuns:

DA contine spermatozoizi dar o cantitate foarte mica, si ajuta si la alunecarea penisului intr-adevar.

| vrelian a răspuns:

Cuvintul asta lubrifiere pentru tine ce inseamna? daca nu stii ce inseamna atunci cauta in dictionar.refritor la spermatozoizi ai auzit tu cumva ca vaselina aia care ungi motoare, gresezi rulmenti etc ar contine spermatozoizi? hai ca esti tare de tot.lubrifiantele sint chestii care iti usureaza munca scula sa alunece mai bine aia e tot.alea mai vechi erau cumva asemanatoare cu cremele.astea mai noi sint pe baza de apa si sint f bune pentru lucru asta.asta este raspuns serios si sincer si corect. spermatozoizi nu stau pe drumuri.si un produs care contine sperma costa acolo sute de dolari, asta asa sa ai idee. sperma se foloseste la fabricarea de creme pentru femei dar aceste creme sint f scumpe si nu oricine isi poate permite.deci tu daca mergi sa donezi sperma nu te gindi ca sperma ta ajunge in p..za unei femei.cel mai fericit cazz ajunge pe fata ei si atit.deci baga lubirifiant ca nai de ce sa-ti faci probleme.am comentat si pe linga asa sa ai idee de mai multe chestii, in sensul ca poate ai fi auzit tu ceva dar nu ai inteles prea bine ce si cum.deci cam asa stau lucrurile.lubrifiantele nu au nici o sperma de nici o culoare ori consistenta. spor la treaba.numai bine

| RoxanaCreatza explică (pentru vrelian):

Deci uite fiecare imi da raspunsul lui, pe cine pot sa cred, nu spun ca nu te cred doar ca sunt foarte derutata nu stiu care raspuns e cu adevart corect am cautat pe pe google si tot de aceiasi problema am dat nu stiu ce sa mai cred ajuta-ma te rog frumos!

| vrelian a răspuns (pentru RoxanaCreatza):

Asa si cum pot sa te ajut? vad ca nu crezi oricum nimic din ce spune lumea.acum fara glume si alte alea iti spun foarte serios stai linistita si foloseste linistita lubrifiante pentru ca nu contine sperma. uite ca ti-am spus.dar ca sa te asiguri tu cumperi de undeva acel lubrifiant da? ca doar nu il fabrici tu.cine il cumpara tu sau iubitul tau dar cineva il cumpara.ei atunci cind cumparati intrebati acolo vinzatorul sau de unde cumperi farmacistu. apoi pe acel lubrifieant mai scrie si instructiuni cred si ce contine.deci daca stii sa citesti atunci citeste ce contine si daca nu scrie sperma aia e.dar nu are de unde scrii asa ceva.mai mult de atit nu am cum sa te ajut.intreaba de unde cumperi asta pentru linistea ta.dar eu te asigur ca nu contine nici o sperma nimic.asta e tot.si nu trebuie neaparat sa folosesti lubrifiant cind faci sex.cimne ti-a spus tie asta? lubrifiantele le folosesc femeile care nu se lubrifiaza ele natural bine sau cele mai in virsta. daca tu esti pustoaica atunci ar fi trebuie sa nu ai probleme de genul asta.dar bine ca sint si fete tinere care nu prea se uda asa cum spuneti voi, na sa intelegi mai bine.deci tu daca esti ok din pct asta de vedere nu vad la ce folosesti asa ceva.folosesti atunci cind este nevoie si daca este nevoie.lubrifiantul asta nu este o regula, nu este ceva obligatoriu sa folosesti cind faci sex. sper sa intelegi cum stau lucrurile din ce am spus pe aici.numai bine si spor la treaba

| vrelian a răspuns (pentru RoxanaCreatza):

Inseamna ca tu nu ai intrebat ce trebuia sa intrebi.deci ce ai vrut sa spui mai clar? la ce te referi cind spui lichid lubrifiant? ca eu ma iau dfe lume aiurea.te referi la produsele alea ce le cumperi de la sex shop sau la ce te referi? sau te referi la lichidul seminal al unui barbat? pune fata draga intrebarea clara.da ca te referi la acel lichid de la barbat atunci raspunsul este DA poate contine spermatozoizi. daca te referi la produse de lubrifiere atunci nu contine sperma deloc.acum ai de unde alege.asta este raspunsul clar si corect.acum stii.

| RoxanaCreatza explică (pentru vrelian):

Scuze ca nu m-am exprimat corespunzator, a fost din neatentie si din lichidul seminal al unui barbat care contine spermatozoizi nu stii cat la suta e sansa sa ramai insarcinta daca am facut-o neprotejati dar specific nu s-a terminat in mine.

| vrelian a răspuns (pentru RoxanaCreatza):

Lichidul ala de care spui iese fara ca sa simta el.nici nu stie cind iese.acel lichid normal ar astepta sperma sa vina, cu care se amesteca ulterior. daca intrebi un barbat o sa iti spuna ce simte si cum simte cind sa termine.cind barbatii au erectii si sint f excitati atunci sperma da sa iasa un fel asa pe nevrute si se poate atunci scapa ceva sperma in acel lichid.ce sanse ai sa ramii insarcinata? foarte mari daca ai fost in perioada fertila.si spui ca el a terminat afara dar cum am spus acel lichid iese fara sa simti de cele mai multe ori.deci acel lichid nu este pentru lubfirifere.este pentru a ajuta spermatozoizii sa ajunga unde trebuie.e un lichid ajutator daca pot sa-i spun asa.deci sanse mamri sa ramai ai, precum si sanse mari sa nu ramai la fel.depinde de perioada in care erai la momentul ala.de obicei femeia este fertila doar o singura zi din intreg ciclu si atunci cred c a doar citeva ore, dupa care ovulul nu mai poate fi fecundat.asa daca stam sa analizam ai mai mari sanse sa nu ramai decit sa ramai.deci acel lichid normal nu ar trebui sa contina spermatozoizi, pentru ca lichidul ala este produs in alta parte. spermatozoizii si lichidul se intilnesc undeva pe traseu pentru a se amesteca si a face mai usoara circulatia acestor spermatozoizi.dar cum spuneam se poate varsa ceva spermatozoizi in acel lichid fara ca sa se numeasca ejaculare. apoi acel lichid poate iesi singur inaintea spermatozoizilor sau o parte din el iese singur si de cele mai multe ori nici nu simti, pentru ca na stii cum e.esti excitat te misti etc nu mai stii de tine bla bla.si de aia e cam greu sa stii cind iese acel lichid.pt ca repet nu este ejacularea aia ce o simti atit de puternic.wow ce mai romanu tiam scris aici.stai ca iti mai scriu. daca tot te-ai apucat de meseria asta de facut sex atunci pune si informeaza-te ce metode sint contyraceptive si despre corpul tau ce si cum reactioneaza. apoi daca iti place sa o faci fara prezervativ(recunosac nici mie nu-mi place si daca am facut-o de 2 ori in viata mea pina acum)care este cel mai raspindit mijloc cpontraceptiv si sa-i zic asa poate opri si ceva boli cu raspindire sexuala atunci trebuie sa ai un iubit ceva mai permanent daca pot sa ma exprim asa.adica sa ai o relatie stabila, sa cunosti bine persoana, sa stii ca nu are nici o boala cu transmitere sexuala si atunci poti face fara protectie fara probleme.singura problema ramine ceva neasteptat adica o sarcina ceva. daca ai ajuns aici si totul e bine ramine sa verifici daca tu ai un ciclu regulat.ciclul este perioada de zile de cind iti vine tie menstruatia pina la o noua menstruatie.deci nr cite zile trec de la o menstruatie la alta, deci incepind din prima zi cind iti curge singe si vezi cite zile trec.ei nr ala de zile poarta numele de ciclu. apoi observi daca tu asa luna de luna ai un nr aproximativ egal de zile in ce priveste ccilcu.deci daca luna asta ai sa zic 25 de zile, luna ce vine ai 24, luna urmatoare 25 si apoi 26 atunci treaba este super.asta inseamna ca ai ciclu regulat. dupa te info despre metoda cu calendaru, adica ce presupune asta.ori pur si simplu imparti ciclu tau la a3 si ai rezolvat problema.sa zic ai un ciclu de 26 de zile.ei tu de cind iti vine menstruatia, adica din prima zi de cind curge singe incepi sa numeri.din prima zi poti face sex si urmatoarele 8 zile fara nici o problema. poti chiar si 10 zile din mom ce incepe sa iti curga.deci faci 9-10 zile fara probleme iubitu poate sa termine unde vrea el ca nu o sa ramai nicicum.asta daca ai cum am zis ciclu regulat. dupa 7-8 zile trebuie sa te feresti cum spuneti vpoi.intr-una din aceste zile vei putea sa fii fecundata.deci ori folosesti prezervativ ori stai si te uiti la ea.nu iti recomand ca lasa ca iubitu termina afara pentru ca nu aveti experienta, adica el nu are si o sa te trezesti cu surprize. dupa xce trec astea 7-8 zile deci de la inceput intre 14 sau 16 zile dupa poti face iar fara probleme pina iar iti vine mestruatia.repet am dat doar un ex, asta nu inseaman sa faci exact ce am spus eu.treb sa vezi cite zile are ciclul tau si daca este regulat ori nu. daca ai ciclu neregulat adica o luna 26 de zile alta luna 15 zile alta 30 atunci pazestete ca nu tine, sigur vei ramaine cind nici nu te astepti.ar mai fi sa folosesti anticonceptionale dar nu iti recomnd la virsta ta.dar daca nu ai incotro poti lua anticonceltionale caz in care trebuie sa mergi la un medic, te consulta dupa care isi da acele pilule ce corpul tau are nevoie. daca folosesti anticonceptionale atunci bagi sex cit cuprinde ca nu vei ramine niciodata gravida atita tipt cit iei acele pilule.sau ar mai fi o alta sitiatie sa ia iubitul tau pilule contgraceptive ca daca nu ma insel au scos astia si asa ceva.dar tu cum nu trebuie sa te increzi in iubitu tau va trebuie tu sa iei masurile necesare.deci ai la dispozitie mai multe metode.alegi ce iti place si spor la treaba.dai inainte ca dai bine, mai ales daca si iti place.

| vrelian a răspuns:

Scuze acum am vazut ca ai spus lubrifiant natural.pai daca e natural de unde sa aiba sperma nu? un lubrifiant natural care ar fi ala? saliva de ex este naturala.alta care ar fi? uleiul nu este natural adica este fabricat dar tot naturakl ar fi.deci uleiul contine sperma? poate sperma de la albine care au umblat pe la flori sa le polenizeze.dar albinele nu au sperma naspa.boate de la bondari ca si ei mai vin citeodata sa ia polen de la floarea soarelui si mai stii or lasa ceva sperma pe acolo care ajunge astfel in ulei.ar mai fi apa este naturala si la fel nu cred sa contina sperma doar daca folosesti apa unde s-a spalat iubitu tau dupa ce sa masturbat.si cred ca produse naturale ar mai fi dar ajung astea.acum vezi si tu ce alegi de aici.baga saliva ca stii sigur ca nu contine sperma. aaaa da de unde. daca cumva iai facut iubitului tau sex poral si stiu si eu si-a dat drumul acolo la ceva spermatozoizi, atunci si salva va contine sperma.naspa cum o dai tot naspa iese. tare nu?

| hotdesire a răspuns:

Lichidul acela contine o cantitate mica de spermatozoizi si foloseste si la lubrefiere.

| SoloPC a răspuns:

Siteste pe net! e cea mai buna solutie big grin

| RoxanaCreatza explică (pentru SoloPC):

Asta am facut pana acum, si tot de acelasi lucru am dat? vreun sfat ce sa fac in afara de internet ca sa primesc un raspuns corect? te rog

| HappyGrumpy a răspuns:

Cum ai norocul.

| Cezar7777 a răspuns:

Ba ce i cu voi ce trraba are lichidu preejaculator cu sperma in sine ...sunteti culmea poate contine spermatozoizi intr-adevar daca inainte te ai masturbat sau ai avut vreun contact, iar acel lichid vine pe canal si ii ia de pe drum faza e ca lichidul ala nu provine din testicule asa ca voi astia ce stiti ca contine stiti de la alti prosti care si aia stiu de la altii si tot asa