| strawberryy a întrebat:

Hey. luna trecuta trebuia sa imi vina menstruatia pe 20... dar mi-a venit pe3...si dupa ce mi-a trecut mi-a venit iar pe 20.straight face ce se intampla? se poate sa iti vina de 2 ori in aceeasi luna straight face? hellp sad

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o menstruatie foarte neregulata, semn ca e ceva in neregula cu tine. daca esti foarte mica si ai menstruatii doar de cateva luni, poti sa mai astepti o vreme sa vezi daca nu se regleaza. daca ai pste 16 ani, trebuie sa te vada cat mai repede un medic (ginecolog si, eventual, endocrinolog).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate veni şi de trei ori dacă ai o răceală puternică sau o dereglare hormonală.
La un ciclu menstrual regulat de 28 de zile, dacă el vine pe data de întâi în mod normal trebuie să mai vină şi pe 29 ale aceleaşi luni.
În situaţia ta nu intră în discuţie acest aspect.
Ori faci un ecograf pelvian ori un consult de specialitate ginecologic ori bei ceai de creţişoară care reglează în mod natural menstra.
Sănătate.
Pa, pa.

| DeniSaa_4559 a răspuns:

Pai inseamna ca nu e regulat.straight face
nu te ingrijora.nu cred ca este nimic gravbatting eyelashes dar e mai bine sa consulti un doctor:*