| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta menstruatia a fost foarte putina si a avut o culoare maronie. Luna asta nu mi-a venit ciclul. A intarziat cu 7 zile de la data la care trebuia sa vina. E posibil sa fie din cauza stresului sau poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, e vorba de stres mai ales daca ai examene ceva in aceasta perioada sau ai tu o perioada mai tulmutoasa in viata ta.
Ar fi bine totusi sa consulti un ginecolog ca sa fii sigura ca nu e vorba de vreo infectie sau ceva mai grav.

| oana5544e5 a răspuns (pentru Adry05):

Sunt in clasa a 12. Am bac-ul anul asta. Adevarul e ca sunt cam stresata.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Bineînteles, din cauza stresului, si a dereglărilor hormonale, sau poate ai fost racită, de ce nu consulti un medic ginecolog? El sau ea daca este o doamnă doctor, te va ajuta cu un diagnostic, ce vârstă ai?

| oana5544e5 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani. Nu poate fi vorba in nici un caz de o sarcina pentru ca inca nu mi-am inceput viata sexuala.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru oana5544e5):

Nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multă sănătate!

| qvalenn a răspuns:

Eu am fost la planing familiar sa intreb, aveam aceeasi problema.mi-au spus sa nu ma sperii ca nu este nimic, si mi-au dat anticonceptionale. Poti sa te duci si tu pentru orice eventualitate.